Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Doufám, že bude rozhodnuto už před čtyřhrou, říká tenistka Hlaváčková

Andrea Hlaváčková | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

19 2014
Specialistka na čtyřhru. V takové roli je v českém fedcupovém týmu Andrea Hlaváčková. Ve světovém žebříčku je v deblu z českých hráček nejvýše – dvanáctá.

"Doufám, že o naší výhře rozhodneme už před čtyřhrou, ale pokud bude třeba, ráda si debla zahraju,“ přeje si Andrea Hlaváčková. Ve Fed Cupu vyhrála všechny své tři deblové zápasy. Dvakrát s Lucií Hradeckou, jednou s Barborou Záhlavovou-Strýcovou.

Na turnajích hrajete čtyřhru s Lucií Šafářovou. Takže do případné čtyřhry byste proti Italkám šla s ní?
Bylo by to nejlepší, ale bude záležet i na tom, kolik toho Lucka před tím odehraje. Nemám ale problém hrát s kteroukoliv z dalších holek v týmu.

Italky mají výtečnou dvojici Erraniová– Vinciová, ale od Australian Open, kde vyhrály, se jim už tolik nedaří.
Na jejich poměry jim to tak nejde, ale to má co dělat s jejich singlovou formou, to se vždycky propojuje. To, že v Austrálii vyhrály, je znak strašně silného deblového páru. Ale letos jsou debly vyrovnané, je tu deset dvojic, které hrají na podobné úrovni, a nikdy nevíte, v jaké formě proti vám nastoupí. Nemyslím si ale, že by hrály hůře než dříve, spíše ostatní se zlepšují.

Jak se vám jeví deblová spolupráce s Lucií Šafářovou?
Je za námi čtvrt sezony. Odehrály jsme výborný turnaj v Austrálii a Dubaji. Nepovedlo se nám Indiana Wells, ale doufám, že větší výsledky přijdou v nadcházející antukové sezoně. Pořád se do toho ještě dostáváme, takže na nějaké hodnocení je moc brzo.

Odehrály jste ale spolu dost zápasů? Váš společný program se vzhledem k vysokému postavení Lucie Šafářové ve dvouhře často rozchází.
Rozchází se a rozcházet se určitě bude, ale záleží na tom, jak moc budu chtít já kombinovat singla s deblem. To budeme řešit od French Open, zda se budu Lucce více přizpůsobovat. Těch turnajů je teď bohužel hodně málo. Za celý březen byly jen Indiana Wells a Miami, takže tam nebyla ani žádná jiná volba než tam hrát singla a pak i debla. Lucce se ale neskutečně daří v singlu a to je výborný signál, že by nám to brzo mělo začít jít i v deblu.

A co vy a dvouhra?
S výkony v Austrálii jsem byla spokojená, ale pak jsme onemocněla. Výborně jsem ještě hrála v Patayi, ale moje zdravotní potíže se vlečou dodneška. Jsem unavená. Měla jsem chřipku typu A, takže se z toho dostávám. Doufám, že po Fed Cupu budu znovu ve formě.

Takže vás ten společný týden nakopne?
Hlavně věřím, že období od Sevilly (čtvrtfinále Fed Cupu se Španělskem – pozn. red.) do Ostravy oddělím a napojím se na svoje výkony před Sevillou. Po ní jsem toho moc nenatrénovala, od Miami jsem netrénovala skoro vůbec. Ale snažila jsem se vše řešit s doktorem, abych byla fit na tento víkend a připravila se na antukovou část sezony. V tomto týdnu už trénuji naplno a vypadá to nadějně.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze