Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tenistky ladí formu ve městě pod sněhem. Výborně jsme si sedly, říkají

POHODA V KANADĚ. Český tým si zatím fedcupový týden v Québeku užívá. Na snímku pózují zleva kapitán Petr Pála, Karolína Plíšková a Tereza Smitková. | foto: Česká sportovní / Karel Tejkal

4 2015
Québec (Od našeho zpravodaje) - Zvykají si na halu, časový i teplotní posun. Seznamují se v partě, která ve Fed Cupu zažívá premiéru. Především se však tenistky Karolína Plíšková, Lucie Hradecká, Denisa Allertová a Tereza Smitková pokouší co nejlépe připravit na víkendový zápas 1. kola proti Kanadě.

Nablýskaný sportovní komplex univerzity Laval zdánlivě funguje vlastním životem. Zdáli k uším doléhá píšťalka plavčíků v bazénu, o kousek dál se aktivní skupinka mučí v posilovně.

A v zatím takřka liduprázdné tenisové hale duní údery českých a kanadských tenistek. Právě ta se však o víkendu stane centrem dění. Tam se bude bojovat o postup do semifinále Fed Cupu.

Fotogalerie

Obhájkyně titulu dorazily do Québeku oslabené o tradiční opory Petru Kvitovou a Lucii Šafářovou, přesto v roli favoritek. Hlavní eso totiž postrádají i soupeřky, světová sedmička Eugenie Bouchardová účast odřekla.

„Tím pádem jsme favority utkání a musíme se toho pořádně zhostit,“ uvědomuje si kapitán Petr Pála. „Ale ve Fed Cupu i Davis Cupu už bylo tolik překvapení, že by člověk neměl v žádném případě nic podcenit. Máme tým nováčků, takže nic určitě nemůže být automatické.“

Allertová, Smitková i Plíšková zažívají v týmu debut, na poslední z nich by však Češky měly stavět. Právě ona už má jistotu, že o víkendu nastoupí, druhou singlistku vybere kapitán z dvojice novicek a matadorky Lucie Hradecké, která je v 29 letech nejzkušenější členkou výběru.

A rovněž tenistkou, kterou si místní dobře pamatují - na turnaji v Québeku se totiž Hradecké pravidelně daří. A tak právě na ni mířila většina otázek kanadských žurnalistů na tiskové konferenci.

„Mám to tady na povel,“ pravila s nadsázkou Hradecká, která má za sebou skvělý vstup do sezony - na prvních dvou turnajích vyhrála 9 z 11 zápasů. „Zatím je to tu úplně v pohodě. Je tu sranda jako na ostatních Fed Cupech. Všechny čtyři jsme si neskutečně sedly.“

Tým už společně zašel na večeři do italské restaurace. „Vařili výborně, ale dost tam na nás táhlo,“ říkala Plíšková, která italskou kuchyni vyhledává. Na nákupech sehnaly hráčky hřejivé čepice. „Chtěly jsme mít všechny stejné. Nakonec se nám to povedlo, máme krásné, bílé,“ popisovala Hradecká.

NAKOUPENO. Tenistky pózují v nově pořízených pokrývkách hlavy.

Sněhem zapadaný Québec učaroval nejen jí. „Centrum města je krásné, skoro evropské. První pocit, jaký jsem měla, byl, že jsem pomalu jak doma,“ vykládala Hradecká. „I holkám se tu líbí. A hala je krásná.“

V ní ve středu odpoledne část české party sledovala trénink kanadského týmu, zatím pouze tříčlenného. Jeho nejzkušenější hráčkou je 24letá Sharon Fichmanová (134. na žebříčku WTA), doplňuje ji 22letá Gabriela Dambrowská (185.) a Francoise Abandaová (230.), která ve čtvrtek oslaví 18. narozeniny. Čtvrtá členka týmu, teprve 16letá Charlotte Robillardová-Milletteová, zatím nedorazila.

„Kdo bude hrát? Uvidím podle tréninků ve středu a ve čtvrtek,“ říkal kapitán Sylvain Bruneau. „Co jsem četl v kanadských novinách, tak hodně psali o Abandaové, možná nastoupí. Ale nevím, co se honí kapitánovi v hlavě,“ reagoval Petr Pála.

On své rozhodnutí o sestavě sdělí týmu ve čtvrtek po trénincích nebo večer. Zatím mu jeho volby vycházely skvěle - vždyť tři z posledních čtyř ročníků Češky ovládly.

A v Québeku by rády započaly další vítězné tažení.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze