Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zklamání, říká kapitán o absenci Bouchardové. Místo Fed Cupu šla na NHL

NENASTOUPÍ. Eugenie Bouchardová účast v 1. kole Fed Cupu proti Česku odřekla. | foto: AP

6 2015
Québec (Od našeho zpravodaje) - Kanadské tenistky čeká o víkendu proti Česku první zápas v historii v prestižní Světové skupině. Jejich šance na postup jsou však malé, i proto, že sedmá hráčka světa Eugenie Bouchardová účast odřekla. A ač její krok další členové kanadského týmu chápou, někteří nezastírají zklamání.

Dlouho se řešilo, zdali Bouchardová v 1. kole nastoupí. Stejně jako řadě dalších hráček se ani jí nehodil po Australian Open výlet do místa konání v Québeku, tím spíš, že hned další týden po Fed Cupu má v plánu turnaj v belgických Antverpách.

A tak nakonec přišlo to, co mnozí očekávali: Bouchardová účast odřekla, čímž výrazně snížila kanadské šance na postup do semifinále.

„Je to zklamání. A trochu překvapení. Měl jsem pocit, že bude hrát,“ řekl v pořadu Sportsnet kapitán kanadského týmu Sylvain Bruneau. „Ale rozumím tomu.“

Ani její krajanka Gabriela Dabrowská neskrývala rozčarování. „Je to přece Fed Cup. Je to něco trochu jiného než běžné turnaje,“ řekla. „Kdybych vydělávala tolik peněz, pořád bych chtěla hrát Fed Cup, protože je to výjimečná příležitost reprezentovat svou zemi.“

List Le Journal de Québec začal spekulovat, jestli Bouchardová neodřekla účast už dávno a zdali se její rozhodnutí před veřejností pouze netajilo, aby se prodalo co největší množství lístků. To však kanadský tenisový svaz ústy svého viceprezidenta Eugèna Lapierra popřel.

„Naopak, měli jsme náznaky, že bude hrát. V jednu chvíli mi to její agent Jill Smoler potvrdil skoro oficiálně,“ citoval ho web Lapresse.ca. „Ale tento rok si dala za cíl obhájit pozici v elitní světové osmičce nebo desítce. Musela to pro ni být hodně těžká volba.“

Zatímco se její krajanky v Québeku chystají na zápas s Českem, vyrazila Bouchardová ve svém domovském Montrealu v úterý na zápas NHL s Buffalem. Žádost o rozhovor však odmítla. Svou neúčast na Fed Cupu nechce komentovat.

Místo toho trénuje v Montrealu. A představila nového kouče, který nahradil Nicka Saviana, s nímž se rozešla loni v listopadu. Stal se jím Sam Sumyk (na snímku vpravo), který spolupracoval s Viktorií Azarenkovou nebo Věrou Zvonarevovou. 

06.února 2015 v 19:03, příspěvek archivován: 06.února 2015 v 20:45

Let's start with a selfie Serious Sam ��pic.twitter.com/qEf0oXIg7DD

Zatímco Kanadu neúčast Bouchardové na Fed Cupu mrzí, Češkám výrazně zlepšila vyhlídky na postup. „Určitě je to pro nás lepší, ona je fakt dobrá hráčka,“ řekla česká jednička Karolína Plíšková.

Zápas Česko - Kanada začne v sobotu v 19 hodin SEČ. Los rozhodl o tom, že se nejprve utká Plíšková s Abandaovou, poté nastoupí Tereza Smitková proti Gabriele Dabrowské.Najdete na iDNES.czmobilní verze