Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kolář léčí srbského tenisového mága Djokoviče. Má zánět šlach

Novak Djokovič | foto: AP

7 2014
Měl dobře rozjetou sezonu a skvělou šanci zaútočit na post světové jedničky. Jenže tenistu Novaka Djokoviče, který letos ovládl dva velké turnaje v Miami a Indian Wells, zastavilo zranění zápěstí. Původně se chtěl dát dohromady už před turnajem v Madridu, ale na poslední chvíli se odhlásil, přičemž už nemluvil o bolavém zápěstí, ale o zraněné pravé ruce.

Jak to tedy s druhým hráčem světa vypadá? "Jde o zánět šlach," upřesnil MF DNES profesor Pavel Kolář, který je s Djokovičem v denním kontaktu. "Je to zranění, které se mu může vrátit, takže jsme se dohodli, že začne s tréninkem postupně a Madrid ještě vynechá."

Djokovič známého fyzioterapeuta poprvé navštívil před rokem, kdy léčil zraněný kotník. Slýchal o něm od ostatních hráčů, doporučoval mu ho i jeho slovenský trenér Marián Vajda. Kolář se pak za ním na pár dnů vypravil na Roland Garros.

Letos se Srb ke Kolářovi vrátil koncem dubna. Už na turnaji v Monte Carlu evidentně nebyl v pohodě. Se zatejpovaným zápěstím se po tuhém boji dostal přes čtvrtfinále, na semifinále proti Federerovi nastoupil s rukou zavázanou až k lokti. A prohrál. Kolář mu poté doporučil šestidenní klid a intenzivní léčbu.

Zatím to však nestačilo. Djokovič se musel odhlásit i z Madridu a zatím lze těžko odhadnout, zda stihne příští týden turnaj v Římě.

Právě ve španělské metropoli si přitom srbský tenista mohl zajistit návrat na post světové jedničky, který mu loni na podzim sebral Rafael Nadal. Ten po loňské mimořádně úspěšné sezoně obhajuje hodně bodů a bude pro něj těžké si trůn udržet. Tím spíš, že se mu letos na antuce nijak zvlášť nedaří – v Barceloně i v Monte Carlu vypadl už ve čtvrtfinále.

Neúčast v Madridu nemusí být pro Djokovičovy ambice na dobytí žebříčkového trůnu úplně zásadní. Na dalších dvou turnajích v Římě a na Roland Garros obhajuje 900 bodů, zatímco Nadal 3 000.

Pokud by však vynechal i další klání, byla by to na jeho nadějné sezoně výrazná kaňka. Srbovi nezbývá než doufat, že "magie" profesora Koláře zafunguje i nyní, jako už tolikrát.Najdete na iDNES.czmobilní verze