Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rosol před bojem s Indy tuší: Nevlídné podmínky rozdíly smazávají

Lukáš Rosol | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

17 2015
Dillí (Od našeho zpravodaje) - Už ve čtvrtek ráno u snídaně prohlásil: Rád bych hrál v pátek jako první. A přání se tenistovi Lukáši Rosolovi splnilo. Když indický ministr financí Arun Jaitley vytáhl při losování jeho jméno jako první, věděl, že daviscupovou baráž proti Indii zahájí právě on střetnutím s 23letým Yukim Bhambrim. "Je to pro mě lepší varianta," řekla česká dvojka.

V Davis Cupu poslední čtyři zápasy prohrál, tentokrát však bude favoritem. Na žebříčku je na 85. místě, o 40 výš než jeho indický soupeř, který letos odehrál na okruhu ATP jen tři zápasy.

Rosol však varovně říká: „Podmínky jsou tady nevlídné, smazávají rozdíl. Ale udělám všechno pro to, abych přinesl první bod.“

Co víte o soupeři?
Dneska odpoledne budu sledovat jeho zápasy na YouTube, mám na to čas. Už jsem se díval, s kým hrál poslední zápasy. Radek mi o něm něco říkal a věřím, že najdeme dobrou strategii.

Co tedy Radek Štěpánek říkal?
Je to kvalitní hráč, jeho nejlepší úder je return. Má průměrný servis, asi trochu rezervy v pohybu. Jinak jsou podobní s Devvarmanem, oba hrají od základní čáry dobře a na síti jsou lehce slabší.

Jak vám sedí místní kurt?
Ten je příjemný. Spíš se bude bojovat s počasím. Je tu vlhko, potí se ruka, je třeba se pořád otírat, ale je to o zvyku.

Můžou být podmínky pro Indy velkou výhodou?
Oni jsou na tyhle podmínky zvyklí, tím budou nepříjemní. Ale budeme bojovat. Zkusíme chytnout začátek.

Byl jste už někdy v Indii?
Ne, nyní je to poprvé. Moc jsme toho z města nestihli. Bydlíme v lepší čtvrti, hotel je krásný. Ale po cestě vídáme chudobu a špínu. To je holt Indie.

Dáváte si pozor na jídlo?
Jo, musí se jíst jídla, která moc nezatěžují. Nejíst koření a nepít místní vodu. Moc neriskujeme, na oběd jíme přílohy - rýže, těstoviny, lehce omáčky, do masa se moc nepouštíme.

Lákalo by vás zajet sem soukromě?
Chtěl bych po kariéře objet část světa, kde jsem nebyl. Tady se nabízí třeba výlet na Tádž Mahál.Najdete na iDNES.czmobilní verze