Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Další výstřelek tenisového drzouna. Mečbol zkusil zahrát držadlem rakety

JAZYK VEN. Bernard Tomic v daviscupovém utkání v Ostravě. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

4 2016
Patří k největším talentům současnosti, ale rovněž rád provokuje - slovy i činy. Nyní na sebe 23letý australský drzoun Bernard Tomic upozornil znovu. V utkání 1. kola tenisového turnaje v Madridu otočil při mečbolu soupeře Fabia Fogniniho raketu držadlem vpřed - a nechal jeho servis jen tak prolétnout.

Prohrával 2:6, 4:5, 0-40 a byl na returnu. Ne, Tomic skutečně neměl dobré vyhlídky na postup. Přesto způsob, jakým si nechal utéct zbytek zápasu, vzbudil poprask.

„Tomic prohlásil, že si myslí, že má na to být hráčem elitní desítky. Ale nikdo ho tak brát nebude, pokud bude ukazovat takovou dětinskost,“ napsal web news.com.au.

„I když na antuce nevyhrává, nebo si ani neužívá svou nejméně oblíbenou část sezony, projevil by úctu, kdyby aspoň vypadal, že se snaží,“ uvedl Sydney Morning Herald.

Tomic je velký talent, někdejší světová šestnáctka, nyní je na žebříčku na 22. místě. Vyhrál tři tituly, v devatenácti byl ve čtvrtfinále Wimbledonu. Jenže stejně jako úspěchy ho provázejí i kontroverze.

Loni měl konflikt s národní tenisovou asociací, následně byl vyřazen z daviscupového týmu. V červenci byl zatčen (a následně propuštěn na kauci), když uspořádal příliš hlučný večírek a následně byl dle hlášení agresivní vůči policii.

Letos vzdal čtvrtfinále turnaje v Sydney a oznámil sudímu na umpiru, že už je hlavou na prvním grandslamu sezony. V březnu zase veřejně kritizoval krajana Nicka Kyrgiose, když nenastoupil k daviscupovému zápasu kvůli nemoci.

A nyní se o něm opět mluví. A znovu to není kvůli tenisovému nadání...

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze