Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hrajeme dobře. Na olympiádu za Česko rozhodně patříme, míní Hlaváčková

Andrea Hlaváčková (vpravo) a Lucie Hradecká zatím neztratily v Paříži ani set. | foto: AP

29 2016
Paříž (Od našeho zpravodaje) - Šest vyhraných setů, jen třináct prohraných gamů - a spokojenost ve tváři. Tenistky Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká zatím procházejí letošním Roland Garros suverénně. Už ve čtvrtfinále je však může potkat těžká výzva: nejlepší pár světa Hingisová, Mirzaová. „Hrajeme dobře, tak by se to tu mohlo trochu povést,“ prohlásila Hlaváčková.

V neděli pod zamračeným pařížským nebem zvládl pár H+H s přehledem osmifinále proti Slovinkám Klepačové a Srebotnikové 6:4, 6:1. A získal tak další cennou výhru na turnaji, který může výrazně napovědět o nominaci deblových párů na olympiádu v Riu.

Z pěti tenistek, které připadají v úvahu, totiž nejméně jedna bude mít smůlu (více k tématu ZDE). „Ale já nějaký zvláštní tlak necítím,“ řekla Hradecká.

Opravdu? Vždyť jde o olympiádu - a právě stříbro z předchozích her v Londýně z vás udělalo sportovní hvězdy národa.
Hradecká: Jsme maximálně pod tlakem toho, že tady obhajujeme semifinále. Chceme tu hrát dobře, jsme na grandslamu. Navíc na prvním, který jsme vyhrály. To je jediný tlak, který máme. Musím říct, že zatím zápasy vypadají lehce, hrajeme výborně. Bývá tam pár takových těsných okamžiků, které se nám povedou vždycky otočit na naši stranu.

Prošly jste už do čtvrtfinále. Cítíte, že je olympiáda blízko?
Hlaváčková: Myslím, že jelikož jsme třetí pár světa, nejlepší deblistky v Česku a máme za sebou hodně úspěšnou sezonu, tak o tom vůbec nepochybuju. Lucka taky ne. Myslím, že na olympiádu za Česko rozhodně patříme.

Loni jste žehraly na to, že vám zápasy právě o pár míčků unikaly. Čím to, že se to letos obrátilo?
Hlaváčková: Je určitě znát, že jsme odehrály celou sezonu spolu, vrátily jsme se mezi top tenis, zahrály jsme si spoustu zápasů proti nejlepším týmům. Zase jsme si vybudovaly pozici, kterou jsme měly. A je to znát. Cítíme se na kurtu dobře a zkušenosti ze zápasů se hrozně projeví.

Přijde vám, že je turnaj letos nabitější tím, že se krajanky z různých zemí spojují a bojují o olympiádu?
Hlaváčková: Přijde mi, že situace není až taková jako před Londýnem, že by se všichni strašně semkli a hráli spolu. Možná až ve Wimbledonu to přijde, až budou všichni vědět nominaci, že si spolu zahrajou. Ale týmy jsou silné. Mají obrovskou motivaci se dostat na Masters, kde teď hraje osm párů. Motivuje to daleko víc týmů i ze singlových hráček. Proto je super, že se držíme ve špičce i mezi nimi.

Ve čtvrtfinále můžete narazit na první pár světa Hingisová, Mirzaová, pokud je nezastaví vaše krajanky Siniaková s Krejčíkovou. Budete ten zápas sledovat?
Hlaváčková: Budeme koukat na skóre, jak to dopadne. Na zápas se těšíme. Hraje se nám tu dobře, tak by se to mohlo trochu povést.

Čím jsou Hingisová a Mirzaová tak silné?
Hradecká: Neskutečně si sedí svými hrami. Hrály jsme s nimi letos dvakrát, jednou jsme na grandslamu prohrály těsně, teď jsme s nimi prohrály docela lehce. Ony jsou první na světě, měly by to tu prakticky vyhrát, tlak by měl být spíš na ně. Půjdeme si to tam užít a odvést to nejlepší, co umíme. Myslím, že máme šanci je porazit.Najdete na iDNES.czmobilní verze