Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Televizní golf se valí: turnaj každý týden a s profesionálem ve studiu

V příštím roce by se i čeští diváci měli dočkat golfu, komentovaného te studia. Toto je americký zpravodajský sál. | foto: golfchannel.cz

18 2010
Jestli to začalo vypadat, že Česko zasáhla vlna přímých golfových přenosů z nejlepších turnajů, teď se zdejší "pobřeží" musí připravit na vlnu další, vpravdě příbojovou. Od ledna rozjede své vysílání na vyšší obrátky populární Golf Channel.

Nejdůležitějším momentem je možnost vysílání přes satelit. "Když jsem objížděla golfové klubovny, většina měla satelit, ne kabel, přes který byl Golf Channel vysílán. Leželo to ladem skladem," nerozpakuje se říci brand manager Michaela Kabelová.

Její půlroční práce vyústila v šest přenosů z turnajů European Tour. "Ohlas nás přiměl kontaktovat i americkou PGA Tour, že chceme dokoupit dvanáct až patnáct jejich turnajů," poukazuje manažerka na to, že profesionální scéna bude tvořit páteř vysílání.

O některé turnaje ženské LPGA Tour se stanice bude dělit s jinými, u mužských si jednotlivé kanály turnaje rozeberou. V nabídce Golf Channel pro rok 2011 bude například jeden z mužských majorů, US PGA Championship.

vybrané turnaje z nabídky Golf Channelu pro rok 2011

20. - 23. ledna: Abu Dhabi HSBC Golf Championship (European Tour)

24. - 27. února: Accenture Match Play Championship (World Golf Championship)

1. - 4. dubna: Kraft Nabisco Championship (major LPGA)

24. - 27. června: LPGA Championship (ženský major)

8. - 11. července: US Women´s Open (ženský major)

29. července - 1. srpna: Women´s British Open (ženský major)

4. - 7. srpna: Bridgestone Invitational (World Golf Championship)

11. - 14. srpna: US PGA Championship (major)

25. - 28. srpna: The Barclays (1. turnaj play-off FedEx Cupu)

17. - 20. listopadu: The Presidents Cup (USA - Výběr světa)

24. - 27. listopadu: Omega Mission Hills (Světový pohár dvojic)

(Programová skladba se ještě může změnit.)

Poprvé se diváci budou moci na velkou zahraniční akci podívat ve druhé polovině ledna, kdy se koná "zimní vrchol" evropské série v Abú Zabí. "Rádi bychom měli v každém týdnu aspoň jeden turnaj. Máme oproti jiným i lepší možnosti v tom, že jsme ryze golfová televize. Nabídneme třeba reprízy," připomíná Kabelová.

Když vypráví o tom, co přijde, mísí se v ní dychtivost s opatrností. Rovnou může slíbit přítomnost profesionála, jenž pomůže moderátorovi s odbornou stránkou. Studio se buduje, takže přímé záběry na dvojici komentátorů jsou rozhodně v plánu, ale ne hned.

Podobně postupné bude rozšiřování češtiny. "Na přelomu února a března začneme s golfovou akademií, kterou jsme nechali přemluvit do češtiny. Pilotně jsem to udělala i s jedním dílem pořadu v rubrice cestování. Je to Orlando, protože tam Golf Channel sídlí, a diváci ho uvidí už koncem prosince," vypočítává manažerka.

Studio pro zpravodajský pořad Golf Central amerického Golf Channelu.

Kanál dále nabízí například půlhodinové či hodinové zpravodajství a tuzemskou specialitou budou sestřihy z domácích profesionálních turnajů. "Máme o českou scénu zájem a věřím, že s PGAC se domluvíme," potvrzuje Kabelová. Už letos se vysílají šoty z uzavřené sezony Czech PGA Tour 2010.

Samostatně speciální golfový kanál k zakoupení není, ale postupně ho do svých balíčků zařazují poskytovatelé satelitní televize. Kdo má doma individuálně zakoupenou "Astru", může si novinku na trhu nechat domů zavést.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze