Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Telekom je favoritem Závodu míru

2 2000
P r a h a - Daadvacet šestičlenných celků, z toho osmnáct profesionálních, tři reprezentační týmy cyklistů do 23 let a jedno německé regionální družstvo vyrazí v pátek v Hannoveru do první etapy třiapadesátého ročníku Závodu míru. Z elitní první kategorie bude na startu čtveřice stájí Telekom (Něm.), Mapei, Lampre (obě It.) a Farm Frites (Niz.). Letošní ročník tak bude mít nejkvalitnější obsazení v posledních letech.

"Před rokem jsme si dali za cíl, mít tu víc než jedno družstvo první kategorie, takže můžeme být spokojeni," řekl ředitel Závodu míru Pavel Doležel. "Kvalitu slibují i stáje druhé kategorie," dodal.

Z českých cyklistů pojedou jezdci profesionálních stájí Wüstenrot-ZVVZ a PSK Unit Expert, reprezentační šestici závodníků do 23 let povede v májových etapách trenér Jozef Regec.

"Největšími favority jsou jezdci Telekomu. V jejich sestavě je čtyřnásobný vítěz našeho závodu Steffen Wesemann, mezi hvězdy světového pelotonu se letošními výhrami na závodu Paříž-Nice a v Katalánském týdnu vyšvihl Andreas Klöden," míní Doležel.

Sportovní ředitel české stáje Wüstenrot-ZVVZ nominoval pětici českých jezdců Jaroslav Bílek, Tomáš Konečný, Petr Benčík, René Andrle, Richard Faltus, které doplní Australan Alan Iacuone. PSK Unit Expert bude mít na startu šestici Petr Herman, Michal Kalenda, Luboš a Miloslav Kejvalové, Ondřej Sosenka a Lubor Tesař a Jozef Regec přiveze v družstvo do 23 let Tomáše Bucháčka, Ondřeje Fadrného, Michaela Mourečka, Michala Průšu, Kamila Vránu a Pavla Zerzáně.

Cyklisty čeká deset etap v délce 1607,6 kilometru, 27 sprinterských a 28 vrchařských prémií, z nichž je 11 první kategorie, 13 druhé a 4 třetí.

Program etap
5. května - 1. etapa:
Hannover - Hannover (177,2 km)
6. května - 2. etapa: Wolfsburg - Wernigerode (166,8 km)
7. května - 3. etapa: Wernigerode - Halle (118,2 km)
7. května - 4. etapa: časovka Halle - Lipsko (37,2 km)
8. května - 5. etapa: Riesa - Zhořelec (169,6 km)
9. května - 6. etapa: Luban - Kudowa Zdroj (181,4 km)
10. května - 7. etapa: Klodzko - Kudowa Zdroj (178,7 km)
11. května - 8. etapa: Trutnov - Ústí nad Labem (230,7 km)
12. května - 9. etapa: Most - Karlovy Vary (168,3 km)
13. května - 10. etapa: Karlovy Vary - Praha  (169,5 km)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze