Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zase těhotná? Pak běžkyně Montaňová nesmí vynechat americký šampionát

Půlkařka Alysia Montaňová, která je v pátém měsíci těhotenství, na americkém šampionátu atletů v Sacramentu. | foto: AP

23 2017
Už je to taková hezká tradice: když americká půlkařka Alysia Montaňová čeká dítě, nevynechá národní šampionát. Na mistrovství USA atletů v Sacramentu se jedenatřicetiletá běžkyně tentokrát představila v pátém měsíci těhotenství, v roce 2014 byla dokonce v osmém. V rozbězích znovu skončila poslední, ale co...

Čas 2:21,40 pro ni nebyl podstatný. „Má to něco do sebe přijít na stadion a neočekávat vítězství, ale jen absolvovat tu cestu a zjistit, co z toho vzejde. Být atletkou je ta nejlepší část mého já,“ vysvětlovala běžkyně s osobním rekordem 1:57,34, která po diskvalifikaci dopující Rusky Marie Savinovové získala bronz z mistrovství světa 2011 v Tegu.

Od startu ji neodradilo ani více než čtyřicetistupňové vedro, které v Sacramentu panovalo. Před závodem hodně pila a zůstávala ve stínu, dokud nebylo potřeba jít na dráhu. Nastoupila v dresu Wonder Woman vyrobeném na zakázku a s typickou květinou ve vlasech. „Bylo to fantastické,“ pochvalovala si matka brzy tříleté dcery Linney Dori.

Americká běžkyně Alysia Montaňová (vlevo) absolovovala na národním šampionátu...
Půlkařka Alysia Montaňová, která je v pátém měsíci těhotenství, na americkém...

Americká běžkyně Alysia Montaňová na americkém šampionátu v roce 2014 a letos.

Loňský pokus o účast na olympijských hrách v Riu pro ni skončil nešťastně. Montaňová ve finále osmistovky na kvalifikaci amerických atletů upadla a do trojice pro OH se nedostala. Nemohla tak vylepšit umístění z Londýna 2012, kde proběhla cílem jako pátá a po diskvalifikaci Savinovové se posunula na čtvrtou pozici.

Mistrovství USA v atletice v Sacramentu

Muži
10 000 m:
1. Mead 29:01,44, kladivo: 1. Young 73,75.

Ženy
10 000 m:
1. Huddleová 31:19,86, trojskok: 1. Orjiová 14,26, disk: 1. Lewisová-Smallwoodová 62,65, oštěp: 1. Wingerová 62,80.

Autoři: ,


Témata: Sacramento, Atletika
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze