Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tatran zbrojí na extraligu: Čtyři posily a dál počítá i s Juříčkem

David Juříček v dresu Litovle | foto: Miloslav Jančík, MF DNES

12 2015
Litovelští házenkáři se netají přáním zabydlet se v nejvyšší soutěži natrvalo. I proto pro příští sezonu přivedli posily Jana Zbránka, Tomáše Perničku či Michala Dědka.

Loni si prožili litovelští házenkáři těžké útrapy nováčka v nejvyšší soutěži, ale v sérii s Přerovem se s přehledem zachránili. Letos budou chtít útočit na vyšší příčky a pomoct jim k tomu má i čtveřice posil Jan Zbránek ze Zlína, Tomáš Pernička s Františkem Kubou z Přerova a Michal Dědek ze Zubří. Navíc navzdory svým původním úmyslům se má po nedávné dohodě s klubem na hřišti i dál objevovat bývalý reprezentant David Juříček.

Příchod levého křídla Jana Zbránka je od Tatranu výborný úlovek, rival z nedalekého Zlína se loučil s jedním ze svých nejlepších střelců hodně těžce.

„Honza by měl být jedno z těch opravdu velkých posílení. Slibujeme si od něj zdvojení obrany na levé straně, protože Michal Havlíček tam byl přetížený. A samozřejmě zvýšení údernosti v útočné fázi, protože je výrazně produktivnější než Michal. Má to nakopnuto do rychlého útoku,“ pochvaluje si trenér Litovle Lubomír Krejčíř.

Posily Litovle

Jan Zbránek (Zlín)
Tomáš Pernička (Přerov)
František Kuba (Přerov)
Michal Dědek (Zubří)

Další góly má přinést Tomáš Pernička, který loni v dresu posledního Přerova vystoupal až na třetí příčku v tabulce střelců základní části. „Úlohu střelce by měl plnit z pravé strany, kde nám odpadl nešťastný Pepa Pohlmann (dostal dvouletý trest za odmítnutí dopingové kontroly - pozn. red.). I když v Přerově na něm hra stála, takže si mohl dovolit zakončovat v jakékoliv situaci, je jasné, že jeho ruka kvality má,“ vysvětlil kouč.

Druhou posilou na spojce bude Michal Dědek ze Zubří. „Má výrazné zkušenosti z extraligy, pomůže při organizaci hry a také má být alternativou pro Matěje Konšela na levé straně. Je to technický hráč se schopností prosadit se jeden na jednoho a pronikat na brankoviště,“ očekává Krejčíř.

Brankář František Kuba má nahradit Petra Habermanna, který ukončil aktivní kariéru, a doplnit stávající dvojici gólmanů Baránka s Prauzkem. „Pochází z malého oddílu Dřevohostic, takže neprošel školami brankářů, ale má odchytané velké minutáže, protože na to byl v Přerově dva roky sám. A to se projevilo na výrazném nárůstu jeho výkonnosti,“ všiml si kouč.

V klubu by měl pokračovat bývalý reprezentant David Juříček

V prvním týmu už pro příští ročník nebude kromě Habermanna ani Marek Šuba s Jakubem Schmalzem, kteří mají najít uplatnění v béčku. V klubu dál počítají i s hraním Davida Juříčka, ačkoliv bývalý reprezentant nedávno v rozhovoru pro MF DNES uvedl, že už se chce podílet spíše na trénování a nastoupit jen v případě nouze.

„Poslední dohoda zní, že Davidovo herní působení bude intenzivní do té doby, než přemístíme Hanáka k Litovli, aby mohl víc trénovat, a připravíme ho pro jeho roli prvního pivota. Do té doby by měl David zasahovat do utkání spíš regionálně blíž a s teoretickým dosahem na body,“ naznačil Krejčíř.

Začátkem týdne Tatran uzavřel čtyřdenní kondiční soustředění ve Vésce a teď ho čeká pilování hry. „Měli jsme ve Vésce fantastické podmínky, v hotelu nám udělali, co nám na očích viděli. A chlapi si toho vážili. Trénovali poctivě a s velkým nasazením,“ cenil si trenér a dodal: „Samozřejmě vedro nám to trochu komplikuje, ale výhoda byla v tom, že jsme se rozdělili do několika skupin. Jedna byla v klimatizované hale, druhá v klimatizované posilovně, takže se hoši zchladili. Ani na noc nebyl problém s tím, aby si odpočinuli. Výpady ven pak nebyly tak bolestivé.“

Dnes se měl Tatran v prvním přípravném utkání poměřit s Brnem, ale soupeř zápas odřekl. V kalendáři tak na příští víkend zůstává domácí turnaj O pohár města Litovle za účasti Cementu Hranice, HCB Karviná a Bystřice pod Hostýnem.Najdete na iDNES.czmobilní verze