Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tatra bude tým dále podporovat

26 2000
- Ačkoli společnost Tatra zrušila slavný závodnický tým, který pravidelně startoval na Rallye Paříž - Dakar, hodlá jej dál podporovat. "Budeme tým podporovat, protože společnost Duo, která sháněla peníze na závody, nemá takové technické zázemí jako Tatra," řekla mluvčí automobilky Eva Kijonková. "Dva závodníci dostali nabídku zůstat v technickém úseku, dva mohou najít uplatnění v dopravě a další dva v obchodním oddělení," řekla Eva Kijonková.

V tatrováckém závodním týmu dosud byli Karel Loprais, Radek Stachura, Bedřich Sklenovský, Milan Kořený, Petr Gilar a Petr Hamerla. "Myslím, že je předčasné říkat, jak bude tým v nových podmínkách fungovat. Uvidíme," řekl Karel Loprais, jehož bratr Milan je majitelem společnosti Duo. Loprais zatím neví, jestli v Tatře a na jakém místě zůstane. "Ještě jsem se nerozhodl," řekl.

Šachisté se prali při turnaji
Dva australští šachisté se poprali při prestižním turnaji v Canbeře. Rvačku vyvolal David Beaumont, který během partie čtvrtého kola nařkl opodál sedícího Alexandera Gafta, jenž právě dohrál, že jej ruší. Podle svědků poté přešli oba šachisté velmi rychle k ruční výměně názorů, za což byli z turnaje vyloučeni. "Nestalo se poprvé, abychom někoho vyloučili z turnaje. Nepamatuji se ale, že by se někdo popral," komentoval situaci rozhodčí Shaun Press. Předseda národní šachové federace (ACF) Graeme Gardiner čeká na podrobnou zprávu o incidentu; pak rozhodne, jakou formu postihu zvolí.

Policista zatkl běžce při maratonu
S pouty na policejní stanici skončil osmatřicetiletý Dave Jamieson poté, co jako účastník maratonu v Kapském Městě na pětatřicátém kilomteru vrazil do policisty, který vstoupil na silnici a považoval to za úmyslný útok. Šokovaní svědci tomu křičeli na policistu, aby Jamiesona propustil, což zhruba za hodinu udělal. Maratonec prokázal vůli po zdolání trati, a po propuštění stihl závod dokončit v předepsaném sedmihodinovém limitu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze