Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Táta se chce polepšit

27 2000
S y d n e y - Otec tenistky Jeleny Dokičové slíbil, že až mu v březnu vyprší půlroční trest za špatné chování, změní se k lepšímu. Damir Dokič proslul několika výstupy na turnajích, naposledy na srpnovém US Open, kdy v hráčské jídelně sprostě nadával servírce. Představitelé WTA Tour mu proto od září zakázali vstup na všechny turnaje včetně olympiády, kde si jako řadový divák musel koupit vstupenku na tribunu. Do té doby dělal Dokič dceři trenéra i manažera. Do stejné role se chce po skončení trestu vrátit. Ví, že pokud chce pomoci úspěšné kariéře semifinalistky letošního Wimbledonu, musí se začít chovat jinak.

"Všechno, co jsem dosud pro Jelenu udělal, bylo v jejím zájmu. Musím ale začít jinak, přestat se všemi skandály. Tenis není sport, ale obrovský obchod, džungle. Kdo nebude opatrný, může na to velmi rychle doplatit," řekl dnes Dokič lámanou angličtinou australské televizi.

Kontroverzní muž odmítl nedávné tvrzení tenisové legendy Martiny Navrátilové, že z něj má dcera Jelena strach. "To není pravda," tvrdil Dokič. Za velkou chybu považuje jen to, že vyhodil trenéra Tonyho Roche.

"Je to jeden z nejlepších koučů na světě. Když ale jednou Jelena prohrála 0:6 a 1:6, on jí řekl, že to byla jen smůla. Tím mě neskutečně naštval," vysvětlil s odstupem času.

Dokičová je momentálně nejlepší australskou tenistkou, před deseti dny však obdržela jugoslávský pas. Australskou televizi proto zajímalo, zda Dokičová bude hrát týmové soutěže za svou rodnou zemi, nebo za Austrálii, kam se před šesti lety z Bělehradu přestěhovala. Na tuto otázku dnes Dokič nebyl schopen odpovědět.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze