Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tarabus si libuje ve vteřinových dramatech: Snažíme se jet na hraně

Jaromír Tarabus při Valašské rallye | foto: Martin Husár

26 2017
2,2 vteřiny na Valašské rally, 2 vteřiny na Rallysprintu Kopná a 5,7 vteřiny (ovšem se závěrečnou pětisekundovou penalizací pro soupeře) na Rally Šumava. Tak nicotné rozdíly dělily v úvodních třech podnicích sezony Jaromíra Tarabuse od nejbližšího soupeře.

Zlínský soutěžní jezdec přitom září nadšením, protože podobné bitvy jsou ozdobou každé rally. „Baví nás to a pro diváky je to určitě atraktivní,“ nepochybuje Tarabus.

Jeho bilance v těchto těsných soubojích je 1:2. Na Valašce nestačil na Antonína Tlusťáka a celkově dojel devátý. Zbylé dvě přetahované úspěšně svedl s Martinem Vlčkem. Bylo z toho druhé místo na Kopné, resp. šesté o víkendu na Šumavě. „Pokud ještě zrychlíme a nebudeme dělat chyby, bude to super,“ plánuje Tarabus.

Zvolit při tak vyrovnané jízdě správnou taktiku není snadné. Tarabus má jasno. Místo na opatrnost sází na útok. „Snažíme se jet na hraně,“ přiznal. „Při druhých průjezdech vždy chceme zlepšit čas z první jízdy. Pokud to vyjde, je to vzpruha.“

Dvojnásobný bronzový muž mistrovství republiky se v pohodě vypořádal i s tím, že mění auta se spolujezdcem. V TruCam mistrovství republiky jezdí s Petrem Machů a Škodou Fabií S2000, zatímco v RI Okna Rallysprint sérii jej ve Fordu Fiesta R5 doplňuje Daniel Trunkát.

„S Danem jezdíme dlouho, jsme sehraní. S Petrem to taky jde v pohodě a bez problémů, má hodně zkušeností,“ připomněl, že jeho nový kolega dlouho závodil s Janem Jelínkem.

Čtyřicetiletý pilot v uplynulých třech sezonách preferoval mistrovství Evropy, v roce 2015 byl pátý. Návrat na domácí tratě mu problémy nedělá.

„Jezdil jsem v Česku dlouho, takže si hodně úseků vybavuji,“ srovnal. „Některé úseky neznám, ale to nemusí vadit. Například šlo o poslední test na Šumavě, který jsme přesto vyhráli,“ libuje si.

Nabitý program bude mít Tarabus i nadále. Určitě nebude chybět na dalším sprintu ve Vyškově a měl by startovat i na další velké rally v Českém Krumlově. „Věřím, že náš vzestup bude pokračovat,“ přeje si.Najdete na iDNES.czmobilní verze