Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Posila děčínských basketbalistů má na hlavě květák, v ní sen o medaili

POSILA. Děčín pro letošní sezonu angažoval americkou posilu, Tamarcia Wilsona. | foto: Brian Spurlock, USA Today

24 2016
Na hlavě mu roste s prominutím květák, pro basketbalový Děčín je však důležitější, co má v hlavě. Třiadvacetiletý Američan Tamarcio Wilson bude vicemistrům pomáhat s obhajobou stříbra.

„Věřím, že Děčín bude mým novým domovem,“ svěřil se v rozhovoru pro klubový web 188 centimetrů vysoký křídelník.

Loni působil v Alcorn State Univesity s průměry 31 minut, 12 bodů, tři doskoky a dvě asistence.

„Na Alcorn jsem šel po absolvování junior college. Mým trenérem v juniorském roce byl Luther Riley, ve druhé, už seniorské sezoně mě vedl Montez Robinson a jako tým jsme měli výtečný rok. Po dvou letech jsem odpromoval a obdržel titul,“ pochlubil se novic.

Už od čtyř let prohání oranžovou mičudu. „Matka mně a mým dvěma bratrům koupila basketbalový koš a myslím, že od té doby má láska k basketu jen roste. Trénovat jsem ho začal, když mi bylo sedm let. Jak jsem rostl, zlepšoval jsem se a na šestém stupni jsem cítil, že mohu začít svoji kariéru,“ uvědomil si, že ho basketbal může živit.

Začínal na postu rozehrávače. „Až do osmého stupně byl mým trenérem můj otec Antwayn Patrick. Byl na mě velmi přísný a nedával mi kredit ani po nejpovedenějších zápasech,“ vykresluje. Zocelilo jej to. „Když jsem byl na desátém stupni, můj táta se stal hlavním trenérem na mé střední a já jsem mu s týmem ve svém seniorském roce pomohl získat jeho první prsten za vyhraný státní šampionát.“ Wilsona čeká první evropské angažmá. „Reference na něj jsou velmi pozitivní a věříme, že se ve své roli najde,“ přeje si sportovní manažer Armexu Jakub Důra. Američan mohl klidně čutat do fotbalového balonu. „Fotbal mám rád, ještě na střední jsem ho vcelku dobře hrál. Pak jsem s ním skončil, abych se plně soustředil na basketbal a mohl se v něm ještě víc zlepšovat.“

Nyní své zlepšení ukáže v Děčíně. „Zatím jsem o klubu zjistil jen to, že byl založen už v roce 1945 a je to jedno z nejlepších družstev v Česku.“ Přiznává, že nabídka z Děčína byla jeho jediná. „Z rozhovoru s trenérem Budínským jsem nabyl dojmu, že už je mezi námi určitá vazba. Krátce jsme probrali, jaké jsou jeho představy a co očekává od svých hráčů, a od té chvíle jsem se začal cítit velmi komfortně.“

S Válečníky si chce užít úspěchy. „Nemůžu vědět, co přesně mě čeká, ale vím, že budu dělat cokoliv, abych pomohl klubu bojovat o další medaile. Věřím, že společně navážeme silné pouto.“ Wilson přiletí už dnes, v pátek by mohl hrát doma přípravu proti Zhořelci. Mimochodem, v Děčíně mezi fanoušky už se pro něj chytila přezdívka Květák.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze