Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Talentovaný jezdec Smrž musí čekat

21 2000
Č e s k é B u d ě j o v i c e - Dostat se nastálo do mistrovství světa silničních motocyklů, to je cíl, jemuž sedmnáctiletý talent Jakub Smrž i jeho promotér Jaroslav Hanuš všechno podřizují. Nejpozději do konce roku se má rozhodnout, zda sdružení týmů mistrovství světa IRTA pustí mezi zhruba pětadvacet vyvolených i českou stáj Budweiser Budvar Elit jako vůbec první z bývalého východního bloku. Za ni jezdí Smrž, trojnásobný mistr republiky a letošní vicemistr Evropy ve třídě do 125 ccm. Potřeba je i náklonnost firmy Dorna, která dělá mistrovství světa publicitu, a souhlas GPMA, společnosti výrobců motocyklů.

 "Se všemi zástupci subjektů, které o přijetí do mistrovství světa rozhodují, jsme dohodnuti," oznámil Smržův promotér Hanuš. "Všichni nám dali slovo, že náš tým do šampionátu vezmou. Udělali jsme pro to maximum."

Hanuš kupříkladu prodal autobus, kterým letos brázdil Evropu, a připravuje kamion, aby do elitní světové společnosti zapadl. "Ale to je to nejmenší," ujistil promotér. Prostředky na Smržovy starty mají podle svých vyjádření připraveny hlavní sponzor i český zástupce Hondy. "Smrž by měl mít jeden z osmi továrních kitů HRC 125, model 2001," prohlásil za Hondu Tomáš Mašek. "Ale není to jednoduché.

Zájemců o kit ze zemí, kde jdou motocykly daleko více na odbyt než v Česku, je hodně." Pokud by nemohl startovat Smrž, jeho promotér by angažoval jiného jezdce. Důvod? "Abychom se v šampionátu pohybovali a plnili závazky vůči sponzorům," vysvětlil Hanuš. Náhradníkem by se prý stal některý z cizinců. V úvahu přicházejí dva, jména však tým nesdělil. Letos při srpnovém závodě mistrovství světa v Brně získal Smrž pět bodů za 11. místo. "Byl to letošní vůbec nejlepší výsledek ve třídě pro jezdce z Evropy na divokou kartu," připomněl promotér Hanuš.

Autor:


Témata: Jakub Smrž, Honda, kamion
Najdete na iDNES.czmobilní verze