Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Talentovaný boxer Král už se nevzteká, jednou by chtěl na olympiádu

Boxer Vít Král | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

12 2009
Když se odborníků zeptáte na největší současný talent českého boxu, ozve se z většiny úst stejné jméno: Vít Král. Kluk, který žije a studuje v Brně, ale extraligu boxuje za Prostějov, letos v červnu ve svých sedmnácti letech vybojoval dokonce seniorský titul mistra republiky.

V kategorii do 69 kilogramů porazil jeho obhájce i další mnohem starší soupeře. Juniorská věková kategorie mu dávno nestačí.

Že Král skončil u boxu, není nic divného. Na seznamu českých mistrů republiky totiž stojí i jméno jeho otce a trenéra, Víta Krále staršího. "Dřív jsem se vztekal, že je na mě příliš ostrý, ale už jsme si na sebe zvykli. Teď jsem rád, že si s ním můžu o boxu kdykoliv povídat," vykresluje tréninkové soužití Vít Král mladší.

Rodinná spolupráce a talent mladého boxera zatím přináší jen ty nejlepší výsledky. Král je čtyřnásobným republikovým šampionem mezi kadety, pětkrát vyhrál mezi juniory a dvakrát už byl seniorským vicemistrem republiky.

Sám si však nejvíc cení jiného výsledku. Jakého? "Pátého místa na loňském juniorském mistrovství Evropy. Domácí a zahraniční turnaje se nedají srovnávat," říká boxer, jenž na českém seniorském šampionátu bojoval už v patnácti letech! Jako mimořádný talent mohl boxovat díky svazové výjimce.

"Dostat ji v nižší váze není zase takový problém. Když je někdo ve vyšší váze a je mu patnáct, tak ho většinou nepustí, protože tam už se to víc řeže," říká skromně Král.

I když věkově mezi seniory ještě nepatří, v boxerské extralize už si jej nedovolí nikdo podcenit. Nízký věk je to, co jej dělá výjimečným, ale zároveň limituje. "Potřebuje nabrat fyzickou kondici, sílu a celkově vyzrát," zdůrazňuje trenér Král.

Boxer Vít Král

Syn souhlasně přikyvuje a doplňuje. "Občas, když se mi nedaří, tak jsem agresivní a dělám zbytečné chyby. Ale to už se snad lepší." Teď přes léto se mu na nedostatcích pracuje dobře. Nemusí do školy. Jinak to má student brněnského sportovního gymnázia složitější.

"Studuju díky individuálnímu plánu. Můžu trénovat dvakrát denně, do školy chodím až na desátou," popisuje Král, ale zrovna říká, že by si dovedl představit i lepší řešení.

"Člověk přijde už do školy po tréninku unavený a podle toho to taky někdy vypadá," říká talent, jenž sní o medaili z velkého šampionátu nebo olympiády, díky níž by se posunul do profesionálního ringu.

Zapracovat na ní může už tento týden. V pátek se chystá do Polska na evropský juniorský šampionát. "Jezdili jsme ze soustředění na soustředění. Díky tomu, že se mistrovství koná v létě, bych měl být dobře připravený," tvrdí mladý bojovník.

S jakým cílem odjíždí? Urvat tu první velkou medaili už teď.Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze