Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Taková jiná středa. Usměvavý Tiger a Lefty vyhlašující útok na golfový trůn

Tiger Woods se usmíval i během tiskové konference, na které nepadaly žádné ostřejší otázky co se týče jeho soukromí | foto: AP

28 2010
Tiger Woods si od čtvrtka zahraje letošní druhý turnaj a stejně jako na Masters i v Quail Hollow se potká se světovou dvojkou Philem Mickelsonem. Oba budou nejsledovanějšími muži turnaje - pro Woodse je to druhý podnik od sexuálního skandálu, Mickelson se ukáže poprvé od triumfu na Masters.

Na tiskové konferenci se tudíž oba vrátili několika slovy i k Masters. Woods během celého dne byl ve velmi dobré náladě, což byl kontrast oproti Masters, kde během turnaje i po něm byl úsměv na jeho tváři vzácností. "Bezprostředně po turnaji jsem byl nešťastný z toho, že jsem nevyhrál. Ale s odstupem času musím říct, že to byl neuvěřitelný týden," řekl Woods. "Po tak dlouhé pauze a skončit čtvrtý, myslím, že to je dobrý úspěch," dodal.

Phil Mickelson, Tiger Woods, HSBC Championship

Dobrá nálada a energie sršela i z Phila Mickelsona. Letošní vítězství na Masters označil za největší úspěch v kariéře a rovnou vyhlásil i další cíl - sesadit Tigera Woodse z pozice světové jedničky.

"Lefty" si po triumfu na Masters udělal dvoutýdenní pauzu. Již tradičně se prý první týden holí nedotkl, zato druhý týden už trénoval. Přesto působil sebejistě. "Cítím, že jsem na podobné úrovni jako těsně před Masters," řekl Mickelson. "Takže tento i příští týden od sebe očekávám hodně," dodal. Příští týden bude hrát na Players a pokud by se mu v následujících čtrnácti dnech výrazně zadařilo, mohl by za určitých podmínek sesadit Woodse z čela světového žebříčku.

Tiger Woods, Quail Hollow, pro-am

Musí se ale počítat i s Woodsem. Na Masters se nedokázal vyhýbat chybám, zejména s driverem, ale čtvrté místo je i tak úspěchem. A nyní v Charlotte působí až neobvykle uvolněně. Během středečního tradičního turnaje profesionálů s amatéry se neustále usmíval či pózoval s fanoušky. A ačkoliv neplánuje nastoupit na mnoha turnajích, bude hrát také hrát na Players.

Tiger Woods, Quail Hollow, pro-am

Další starty budou prý záležet na tom, jak se jeho život bude vracet k normálu. "Už dlouho jsem nezažil dva turnaje po sobě. I to ukazuje, že se můj život vrací k normálu," dodal Woods.

Tiger Woods, Quail Hollow, pro-am

Mickelsonovi mohou cestu za dalším titulem komplikovat zdravotní problémy. Kvůli potížím se žaludkem a dehydratací odstoupil z pro-am turnaje. Na čtvrteční úvodní kolo Quail Hollow Championship by však měl být v pořádku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze