Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Takhle to nejde, slyšel od kouče. Pak byl sdruženář Dvořák dvakrát v desítce

sdruženář Miroslav Dvořák | foto: Profimedia.cz

8 2010
V prvním závodě sezony ani neodstartoval do běhu, ve druhém se zase nevešel do třicítky. "Po tom, co jsem předváděl v létě, to bylo zklamání," přiznal sdruženář Miroslav Dvořák. Následovalo motivační sezení s trenérem a týden poté už to najednou šlo - dvakrát se dostal do první desítky.

Ale ani ta nemá být stropem Dvořákových možností. "Když se všechno sejde, může to být ještě lepší," věří aktuální česká jednička. "Teď už bude záležet jenom na podmínkách, jak se vyspím."

Když vybojoval třetí místo na juniorském mistrovství světa, dost se od něj čekalo. "Jenže přišla pomlka dva roky, než jsem se srovnal se seniorskou kategorií," říkal. Podařilo se mu to v létě, a v tažení pokračuje i na sněhu. I když nejdřív musel zahřát motor.

Po úvodu Světového poháru ve finském Kuusamu byli všichni čeští reprezentanti skleslí, očekávané výsledky nepřišly.

Tak si trenér Šablatura svolal svoje závodníky a snažil se je nabudit: "S takovou výkonností bychom na mistrovství světa jet nemohli," varoval je.

"Řekli jsme si, že není potřeba vyhrávat, ale stačí být do třetího místa," přiblížil 23letý Dvořák žertem týmové sezení.

Přišel další dvojzávod v Lillehammeru a bum! "Dvořák vyjel nejlepší výsledek sezony - byl devátý," psalo se po prvním startu. A to byl po skoku až na 29. místě!

"Další český posun, Dvořák byl osmý," hlásaly zase titulky v neděli. Přitom z můstku si odnesl 23. pozici a ztrátu minutu a půl na prvního.

"Samozřejmě že potěší, když se daří," kýval sdruženář. "Koho by bavilo plácat se někde vzadu. Budu se snažit přebít tyhle výsledky na menších můstcích, i když tam to pro mě bude náročnější."

I když se skočkami na nohou se pere ve třetí desítce, na běžkách se z něj stává dravec, co drtí řady soupeřů. "Běh mi vždycky šel," přiznal. I teď mu v přípravě věnuje mnohem víc pozornosti: 60 procent běhu, 40 skokům.

"Protože skok je disciplína, kde se nic nadřít nedá," vysvětluje. "Chodí se do posilovny, děláme speciální cvičení, trénuje se na nestabilních plošinách, nájezdy... Ale v běhu jsem si vždycky věřil a o víkendu jsem ukázal, že běhat umím."Najdete na iDNES.czmobilní verze