Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tak uspěl ten Woods, nebo ne?

Tiger Woods a jeho příprava na ránu při Masters 2010. | foto: AP

13 2010
Sám to tak chtěl, že účast na US Masters pro něj měla být očistnou. Víc než o své výkonnosti mluvil Tiger Woods před turnajem o tom, že chce získat zpět na svou stranu fanoušky. Po čtvrtém kole a čtvrtém místu už vedl řeči hlavně o tom, jak je zklamán, že nevyhrál.

Odborníci, jichž se při takové příležitosti sejde pokaždé dost, měli jasno - s takovou technikou, jakou předvedl v Augustě, by mohl porazit celou konkurenci jen shodou okolností, ne pouhým vlastním přičiněním. Jeho skvělý švih nebyl takřka k vidění.

Autor analýzy agentury Reuters našel dva přívlastky pro dvě různá vtělení TW - před aférou byly jeho rány velkolepé, zatímco teď takřka směšné. Krutě vyjádřený rozdíl...

Woods si po celou dobu turnaje stěžoval na to, jak patuje. často ale každý laik v hledišti poznal, že to nebylo způsobeno momentální indispozicí, zakřivením greenů, nebo obtížným navrtáním jamky. Ne, nejlepší hráč světa se nekoncentroval, několik puttů dokonce odflákl.

Tiger Woods a jeho emoce při Masters 2010.

Vedoucí oficiálního webu PGA Tour Brian Wacker uvedl, že nejlepší Woodsovou ranou byl odpal na první jamce prvního kola, zatímco pak to byl v jeho podání "military" golf: vlevo, vpravo, vlevo...

Woods nebyl na turnaji od konce listopadu a prostředí i atmosféru velkého podniku PGA potřeboval znovu zažít. Navíc nikdy nebyl v situaci, že by musel dokazovat ještě něco jiného krom svého umění. Tentokrát honil víc zajíců najednou.

Vyhlašoval, že chce hlavně složit omluvu publiku, k čemuž by býval nemusel vyhrát, ale vnitřně se, věren přemýšlení profesionálního sportovce, upnul k vidině prvního místa, zeleného saka, přiblížení rekordu Jacka Nicklause, atd.

Kdy příště? Co Ryder Cup?

Masters tedy vyhrál někdo jiný. Zvítězil Phil Mickelson, kdysi považovaný za toho, kdo by mohl krále Woodse sesadit. Jenže navzdory skvělé kariéře se to Mickelsonovi nepodařilo a jiný takový už se nenašel. Naprosto špičkový golf hraje čím dál víc profesionálů, ale prosazovat se jako vítěz často a opakovaně, to dokáže jen Woods.

Na otázku, zda na Masters uspěl, existuje několik různých odpovědí.

Teď se všichni ptají, jak naloží se svou kariérou po Masters. Soustředí se jen na velké turnaje? V tom je skryto riziko, že nastřádané neúspěchy v podobě čtvrtých míst v něm vzbudí velkou frustraci.

Tiger Woods a jeho emoce při Masters 2010.

Jsou tu i jisté povinnosti člena PGA Tour. Každý z nich musí absolvovat určitý počet akcí. Podle toho vypadají jeho hráčská práva. Woods sice stojí před splněním podmínek pro doživotní členství (na Masters ho jako vítěz, dokonce čtyřnásobný, už má). Ale jsou tu i další výzvy, například letošní Ryder Cup.

Když nebude hrát, nebude mít dostatek bodů pro zařazení do týmu. I když kapitán Corey Pavin by mohl být nakloněn vzít ho na divokou kartu, neudělá to, nebude-li vědět, jakou má Woods formu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze