Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tak, a teď pojedu patnáct hodin domů, řekl golfový vítěz z Čeladné

Moravia Silesia Open 2009 - 4. kolo, Oskar Henningsson | foto: Michal Šula, MF DNES

2 2009
Pocity, pocity, pocity... Zvláštní. Řekl vítěz, po pravdě taky trochu zvláštní vítěz, turnaje Moravia Silesia Open. Týden před čtyřiadvacátými narozeninami se Oskar Henningsson dostal vynikajícím výkonem ke svému prvnímu titulu kariéry golfového profesionála. Muž z 513. místa světového žebříčku neměl od pořadatelů ani zaplacené letadlo, nemá stálého nosiče holí a nemá ani golfový vzor.

Na hřišti Old Course v Čeladné si ale počínal jako hráč hodný lepší budoucnosti. Čerstvé vítězství jej katapultovalo o 112 míst v pořadí Race To Dubai, tedy finančním žebříčku European Tour. Rázem má šanci být mezi šedesátkou nejlepších, která se zúčastní listopadového finále série ve Spojených arabských emirátech.

Vaše první výhra v takovém turnaji. Řekněte, co vás první napadne - co pro vás znamená?

Dlouho jsem na takovou šanci čekal a teď vím, že jsem schopen takhle hrát. A znamená to, že musím poděkovat svému otci. On byl vždycky důležitou součástí mé kariéry od začátku, co jsem začal hrát, nejdůležitější člověk v mém životě. Přivedl mě ke golfu, podporoval mě, jemu to vítězství určitě patří.

Kdy vás poprvé napadlo, že by to mohlo přijít?

V pondělí ráno, když jsem sem přijel. V minulém týdnu jsem hrál dobře a chtěl jsem tady zahrát stejně dobře jako doma ve Švédsku. Doufal jsem, že v tomhle roce bych mohl vyhrát, ale nečekal jsem to tak brzo. Strávil jsem v poslední době dost času v posilovně, protože musím být v dobré kondici, abych mohl hrát dobrý golf.

oskar henningsson

Narozen: 10. srpna  1985 v Eksjö

Bydliště: Granna, Švédsko

Výška a váha: 179 cm, 70 kg

Zájmy: hokej, fotbal, tenis

Vzor: Roger Federer

Profesionálem od: 2004

Prize money v kariéře: 435 027 eur

Po první polovině turnaje to ale na vítězství nevypadalo.

Ne, ale v sobotu už jsem zahrál pět pod par, to bylo dobré. Dnes totéž, takže to nakonec dopadlo.

Na osmnácté jamce jste trefil drive do roughu, a přesto jste útočil na jamku, nehrál na jistotu. Vedl jste o tři rány, věděl jste o tom?

Ano, než jsme šli na odpaliště, podíval jsem se na výsledkovou tabuli, předtím jsem to nedělal. Viděl jsem, že vedu, a nemyslel jsem na nic jiného, než abych se dostal přes vodu. Nemyslím si, že by to po první ráně bylo tak těžké. Použil jsem šestku železo a přestřelil.

Včera jste skoro trefil hole-in-one. Jaké jste měl pocity při tom?

Ano, byl jsem hodně blízko, asi čtyři, nebo pět centimetrů. Myslel jsem na svou matku. Slíbil jsem jí, že až se to jednou podaří, bude to pro ni. Ona sice má auto, ale zdaleka ne takové, jaké by mohlo být za hole-in-one.

Jaké máte teď plány?

Sednu do auta a pojedu domů. Je to asi patnáct hodin jízdy.

A to budete řídit?

Ne, budou se střídat táta a caddie.

Kdo vám dělal caddieho?

Kamarád z vysoké školy Fredrick Samsun. dělal to poprvé a je docela úspěšný. Asi si ho najmu i příště, když bude chtít.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze