Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tahače rozduní Nürburgring. Buggyra touží po dalším triumfu

Čeští piloti Adam Lacko a David Vršecký ze stáje Buggyra na čele závodu v rakouském Spielbergu. | foto: Martin Kozák

19 2014
Legendární okruh, velká návštěvnost, obliba mezi týmy. Takový je Nürburgring, pátý podnik evropského šampionátu tahačů. Pro fanoušky truck racingu největší podnik sezony, pro značku MAN domácí závod a pro roudnickou stáj Buggyra výzva, aby letošního suveréna potrápila.

„Nürburgring je v truck racingu prostě pojem. Návštěvnost se opět očekává vysoká, přes 200 000 fanoušků. Plno je pokaždé také u našeho butiku s týmovým oblečením a suvenýry. Takovou atmosféru prostě u jiného závodu nenajdete. Bude navíc zajímavé sledovat počty fanoušků na Nürburgringu a Hockenheimringu, kde tento víkend startuje šampionát vozů formule 1. Jsem zvědav, jak moc nás potrápí,“ těší se na divácké srovnání dvou velkých akcí na německém území manažer týmu Buggyra Jan Kalivoda.

Lépe postaveným jezdcem roudnického týmu je v šampionátu jezdců Adam Lacko, který figuruje na čtvrté pozici. Čech drží na závod průměr jedenatřiceti bodů a v Rakousku slavil v barvách Buggyry svůj letošní druhý triumf. Sbírku by rád v Německu rozšířil, proto také Buggyra v den odjezdu ještě testovala v Mostě nové podvozkové komponenty.

„V každém předchozím závodě nás provázela obrovská vedra. Na Nürburgringu to ale nehrozí. Naopak se musíme vypořádat s chladnějším počasím a případným deštěm. Pamatuji si, že jednou tu museli dokonce jízdu zrušit, jaká byla mlha. S výsledky testů jsem spokojený, ale musíme počkat až do Německa, protože Most si žádá úplně odlišné nastavení,“ uvedl před odjezdem Lacko.

David Vršecký má o 13 bodů méně než Lacko, ale naopak o jedno vítězství navíc. Také Vršecký se na Nürburgring těší, a doufá ve vzrůstající výkonnost svého tahače.

„Já se do Německa těším, protože po pár nezajímavých tratích nás čeká opravdová lahůdka. Je to pěkný okruh, který mám na rozdíl od několika soupeřů rád, a tak doufám, že zde budeme slavit. Věřím, že se letos konečně prosadíme také v pohárovém závodě. Uěláme pro to s celým týmem vše,“ slibuje Vršecký.

V poháru konstruktérů figuruje Buggyra zatím na druhém místě. Po rakouském závodě se však o tuto pozici dělí s Reinert Adventure. Úkolem všech členů týmu a obou jezdců bude samozřejmě tuto pozici v Německu obhájit.

Závod na Nürburgringu je rozvržený do čtyř dnů. První jízdy pro novináře a volný trénink měli jezdci už ve čtvrtek. Nezvykle proti předchozím závodům byl na programu měřený trénink a Superpole už v pátek. V sobotu se už tradičně uskuteční dvě závodní jízdy, které na jezdce a jejich tahače čekají také v neděli.Najdete na iDNES.czmobilní verze