Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


První místo urveme, říká manažer Buggyry Kalivoda o Poháru konstruktérů

Druhý den závodů tahačů na mosteckém okruhu. A znovu si výborně vedli jezdci stáje Buggyra. Vyhrál Adam Lacko, druhý byl David Vršecký. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

1 2015
Po velkém triumfu v Mostě velké dostihy za celkovým zlatem v evropském seriálu tahačů! Jako tým k němu má roudnická Buggyra našlápnuto, ale co v jednotlivcích? Dokáže ještě někdo sesadit z trůnu suveréna letošní sezony Maďara Norberta Kisse a jeho MAN?

„Teoreticky pořád šance na první místo je, takže je stále pro co žít. Na druhou stranu víme, že Kiss má velký náskok, takže cíl číslo 1 je uhájit stříbrnou Lackovu pozici a urvat prvenství v týmech,“ vyhlásil manažer Buggyry Jan Kalivoda po Czech Truck Prix v Mostě, jež jeho stáji přinesla double - double. Zlatí i stříbrní skončili před domácími fanoušky oba tovární jezdci Adam Lacko a David Vršecký.

Celkově máte za víkend pět medailí. Jak to hodnotíte?
Paráda! Mně se to líbí (smích).

Čekal jste tak úspěšný víkend s ohledem na zdravotní trable Davida Vršeckého?
Spíš jsem čekal, kdy se před něj v poslední jízdě dostane Němec Hahn. To jeho koleno opravdu není dobré, říkal, že se mu při prvním nedělním závodě dvakrát vyhodilo. Klobouk dolů před ním. Adam Lacko taky super, ten si to vychutnal. David to měl složitější, ale zvládl to parádně. Navíc před domácími diváky, kterých přišlo opravdu hodně.

Urvete už teď první místo v Poháru konstruktérů?
Hodně bude záležet na tom, jak vydrží Davidovo koleno. Musel na operaci, aniž bychom to plánovali. Problémy už dospěly do takového stadia, že operace byla nevyhnutelná, nevymysleli jsme si jí. Takže mám teď obavy, aby to David dal. Když to dá, tak první místo urveme.

Jak moc je medaile důležitá?
Děláme všechno proto ni. Na druhou stranu v motorsportu je to o vývoji, o technice. MAN v minulých letech udělal vývoj, který se těžko stahuje. Ale mám radost, že letošní sezona ukazuje, že jsme schopní je porážet. Jsme na dostřel. Je vidět, že technologicky jdeme dopředu. Lacko je průběžně druhý, to nikdo nečekal.

Seriálu suverénně vládne Maďar Kiss. V čem je výjimečný?
Rozhodně mu to jede. Na druhou stranu je z našeho pohledu podezřelé, že v měřáku dokáže zajet čas, který nikdy nezopakuje v závodě. V něm už to taková převaha není. Jsem zvědavý, jaké to bude o víkendu, kdy se jede právě v Maďarsku. Snad po 25 letech. Doufám, že přijde hodně diváků a bude to hezký závod.Najdete na iDNES.czmobilní verze