Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Synek odmítl jet osmu. Zůstanu věrný svému sponzorovi, vysvětloval

Ondřej Synek | foto: Ivana Roháčková

2 2010
Elitní osmiveslice Dukly se ve víkendových pražských Primátorkách pustí do bitvy s legendární lodí Cambridge bez Ondřeje Synka. Nejlepší český veslař odmítl bojovat s armádní sestavou kvůli sponzorovi. Je to první případ svého druhu v historii českého veslování.

"Zůstanu letos na skifu. Ctím smlouvu s partnerem, který mě dlouhodobě podporuje," vysvětluje Ondřej Synek, který v rámci primátorek už slavil na osmě šest triumfů.

Letos se na trati se zrádnou zatáčkou pod Vyšehradem pokusí o čtvrtý úspěch na skifu, zatímco Duklu čeká boj o 31. primátorský triumf v řadě bez něj.

"Nejsem z toho nadšený, mít a nemít v lodi momentálně nejlepšího veslaře světa je citelný rozdíl, ale Ondrovu situaci naprosto respektuju," reagoval trenér osmy Petr Blecha. "Myslím, že jsme schopni vyhrát i bez něj. Aspoň mají kluci v osmě šanci ukázat, že na to mají."

Osmu Dukly podporuje finanční společnost, konkurence firmy, jejíž reklamu vozí na lodi Synek. A jestliže donedávna plynul elitnímu světovému skifaři hlavní příjem z platu v Dukle a součet jeho ročních výdělků se odhadoval na milion korun, po olympijském stříbru v Pekingu se mu příjem nejen logicky zvýšil, ale poměr podpory se obrátil.

Ondřej Synek

"Sponzoři mi teď už platí víc než Dukla, ale žádné miliony to nejsou. Odvádím z těch peněz poctivě daně, svůj díl si pochopitelně zaslouží i můj trenér, ale já jsem beztak nadšený. A když pojedu na primátorkách skifa, pomůžu sobě i značce," říká Synek.

Ve hře byla přesto do poslední chvíle dokonce i osma – Synek dlouho zvažoval start v sestavě amatérů svého domovského klubu z Brandýsa.

"Ale nakonec se kluků sešlo dost, takže proč bych měl někomu zabírat místo?" směje se suverénní vítěz nedělního Světového poháru ve Slovinsku. "A navíc bych to stejně nestihl, skif a osma se totiž pojedou na primátorkách hned po sobě."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze