Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Záda se umoudřila, Synek přece jen vyrazil do Lucernu závodit s rivaly

Ondřej Synek | foto: Ivana Roháčková

25 2016
Patálie, která postihla skifaře Ondřeje Synka v minulém týdnu, je zažehnána. Čtyřnásobný mistr světa nakonec přece jen vyrazil do Lucernu, kde se od pátku do neděle pojede druhá regata Světového poháru. "Dostal jsem injekci, pomohl mi i fyzioterapeut. Je to výrazně lepší," pravil veslař před středečním odletem.

Poté, co v minulém týdnu kulminovaly jeho potíže ze zády, navštívil lékaře. Magnetická rezonance odhalila, že má již několik let zlomený čtvrtý obratel, a po poradě s lékaři se rozhodl zrušit plánovaný druhý start v sezoně na lucernském jezeře Rotsee.

„Jenže injekce a potom i cvičení u fyzioterapeuta mi pomohly natolik, že je všechno výrazně lepší. Při veslování o zádech ani nevím, o něco horší je to po tréninku, ale zase mi pomáhá cvičení. A jelikož jsem se do Lucernu těšil, rozhodl jsem se, že pojedu,“ vykládal třiatřicetiletý svěřenec trenéra Milana Dolečka.

Rozhodnutí mu posvětil profesor Pavel Kolář, vyhlášený fyzioterapeut. „Kdyby řekl ne, poslechl bych. On mi to ale schválil,“ pokýval hlavou.

Start v Lucernu za risk nepovažuje, stejně jako jeho trenér. „Kdybychom si závodní tempo nevyzkoušeli na tréninku, tak by to risk byl. Takhle je to dobré,“ povídal Doleček. „Je to rozhodně lepší než předtím, kdy jsem měl po každém tréninku záda zatuhlá. Nevím o nich ani v závodním tempu,“ dodal Synek.

Regata v Lucernu je pro něj důležitá, neboť se na ní poprvé v olympijském roce sejde absolutní špička včetně Novozélanďana Drysdalea, Chorvata Martina, Litevce Griškonise nebo Kubánce Rodrigueze.

„Je to před olympiádou jediná příležitost, kdy si s nimi můžu zazávodit. V plánu mám ještě regatu Holland Bekker 4. a 5. června v Amsterdamu, kde by měl být Mahé Drysdale, takže to bude kvalitní závodění. A ještě se uvidí, jestli v polovině června pojedu na poslední Světový pohár do Poznaně,“ přemítal Synek, podle něhož by se tréninkový výpadek na jeho výkonnosti příliš projevit neměl. „Šlo vlastně jen o tři dny, natrénováno mám z dřívějška.“

Skotačení ve větru už to nebude

Je zřejmé, co si od nejlépe obsazeného závodu v předolympijském období slibuje. „Poměřím se s největšími rivaly a uvidím, jak na tom jsem. Protože mistrovství Evropy v Brandenburgu mi nenapovědělo nic, v tom větru se nedalo závodit,“ zmínil své třetí místo ze šampionátu, na němž vstoupil do sezony.

„V Brandenburgu to nebylo závodění, ale skotačení ve větru. Chuť máš, záda ti drží, a v Lucernu určitě tak šíleně foukat nebude,“ podpořil skifaře trenér Doleček.

Na Světovém poháru v Lucernu se představí i skifařka Miroslava Topinková Knapková, čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Ondřej Vetešník, Jiří Kopáč, Michael Humpolec, Miroslav Vraštil a skifařka lehkých vah Tereza Kociánová.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze