Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Švýcarský svaz může Ullrichovi ukončit kariéru

16 2006
Paříž - Disciplinární komise švýcarského svazu zahájila řízení s Janem Ulrichem. Německý cyklista, který je zapletený do dopingové aféry, totiž bydlí v Scherzingenu u Bodamského jezera a od švýcarského svazu dostal licenci. Svaz ho nyní může potrestat i doživotním zákazem činnosti. Jeden trest už si totiž odpykal.

Disciplinární komise švýcarského cyklistického svazu se rozhodla zahájit s Ullrichem řízení ohledně dopingu pro pročtení podkladů od španělských vyšetřovacích orgánů.

Tamní policie při květnové razii objevila u sportovních lékařů Eufemiana Fuentese a Josého Merina Batrese velké množství dopingových prostředků a zjistila, že Ullrich a další jezdci patřili mezi jejich klienty.

"Máme takové dokumenty a indicie, že nyní vše musíme předat naší disciplinárce," řekl  generální manažer svazu Lorenz Schlaefli.

Ullrich se proti dopingovým pravidlům provinil už v roce 1997, když mu byl nalezen amfetamin. Ve stejném roce byl na vrcholu kariéry a oslavován jako šampion Tour de France.

Pokud by tento přestupek švýcarský svaz nebral v potaz, nesměl by dva, případně mezi elitou čtyři roky závodit.

Ullrich kvůli zapletení do španělského skandálu přišel jako jeden z hlavních favoritů o letošní Tour, neboť jej těsně před jejím startem jeho německý tým T-Mobile suspendoval.

O necelý měsíc později pod tlakem nových skutečností dala stáj 21. července svému kapitánovi a olympijskému vítězi ze Sydney výpověď.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze