Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Svorada začíná s přípravou v Itálii

29 2000
P r a h a - Jednoznačně nejlepším českým silničním cyklistou posledního desetiletí je Ján Svorada. Po deseti rocích profesionální kariéry letos zarovnal počet svých vítězství na rovných šedesát a dnes byl v pražském hotelu Olympik popáté vyhlášen vítězem ankety Pelotonu Top Ten. Přestože v roce 2000 vybojoval dvaatřicetiletý jezdec stáje Lampre Daikin pouhá tři prvenství, je spokojen.

"S letošní sezónou jsem rozhodně spokojenější než s tou loňskou. Vyhrál jsem
etapu na Giro d'Italia, další dvě etapy na Tirreno-Adriatico a Kolem Trentina. Myslím, že je to velmi hezký návrat, přestože jsem byl dříve zvyklý vyhrávat více," řekl Svorada. Trochu rozmrzelý byl jen ze závěru sezóny, kdy se mu nepodařilo vyhrát
etapu na Vueltě a pro technické potíže musel odstoupit z olympijského závodu v Sydney. Na odchod z profesionálního pelotonu však český jezdec nemyslí.

"Předpokládám, že  příští sezóna se příliš od té letošní lišit nebude. Hlavní změnou je to, že se soustředím na Tour de France a teprve v průběhu sezóny se rozhodnu, zdali budu startovat i na Giro d'Italia," naznačil plány na rok 2001. Přípravu na novou sezónu začne úspěšný cyklista příští týden v Itálii, přes Vánoce bude doma a od ledna se rozjede jeho závodní program naplno.

V anketě Top Ten to nejprve vypadalo, že letos vyhraje Jan Hruška, ale ten byl po prokázání dopinku z pořadí vyřazen. "To, že mu byl dopink nalezen, mě hodně překvapilo. Celou sezónu absolvoval velmi dobře a já osobně jej nemohu soudit. Spíše si myslím, že zaplatil daň za své mládí a především nezkušenost. Rozhodně si myslím, že je to seriózní závodník a má předpoklady po návratu dosahovat výborné výsledky," míní Svorada, který v Lampre Daikin podepsal opět smlouvu na jeden rok. "Možná, že mu to i trochu pomůže. Určitě již nebude tak důvěřivý, dá si větší pozor a určitě se vrátí tam, kam se letos dostal," dodal na Hruškovu adresu.

Přestože skončit se závoděním Svorada neplánuje, věnuje se již i obchodním aktivitám. Nejlepšímu nováčkovi ankety Top Ten Ladislavu Fabišovskému dnes předal rám vlastní výroby. "Jsem společníkem ve dvou firmách. Jednak dovážím cyklistické tretry a od letošního roku jsme spolu s Liborem Matějkou začali s výrobou silničních rámů a plánujeme její rozšíření i na bikové," prozradil Svorada. On sám však vzhledem ke smlouvě v celku Lampre Daikin musí jezdit na kole značky Fondriest.

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze