Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Svoboda zaplaval rekordních pět kilometrů, radovala se i Pechanová

Květoslav Svoboda si plave pro rekord na pět kilometrů. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

7 2010
52,52:60 minuty! Reprezentant Květoslav Svoboda z Komety Brno vytvořil fantastický český rekord na pět kilometrů v pětadvacetimetrovém bazénu. Vyhrál jím sobotní Cenu Krnovska. Mezi ženami triumfovala Jana Pechanová z Komety časem 57:05.

"Moje taktika před závodem byla – doplavat," podotkl Svoboda, který překonal vlastní rok starý rekord. "Čas mě pořádně překvapil. Když jsem na třech kilometrech viděl, že mám osobní rekord, tak jsem si řekl že do závěru půjdu naplno."

A cení si toho, že tři úseky dlouhé patnáct set metrů zaplaval v časech kolem 15:50 minuty.

Květoslav Svoboda se raduje v cíli.

Květoslav Svoboda se raduje v cíli.

Jana Pechanová zaostala za svým českým rekordem o dvě vteřiny.

"Dvě vteřiny mě mrzí, ale na druhou stranu svědčí o tom, že ve mně na stará kolena ještě něco je," podotkla devětadvacetiletá plavkyně.

Jana Pechanová si plave pro triumf.Jana Pechanová lituje, že zaostala za svým rekordem o dvě vteřiny

Jana Pechanová byla blízko rekordu.

Cena Krnovska byla pořádně rekordní. "Pod hodinu se na pět kilometrů, dostalo třináct mužů a tři ženy, což je známka obrovské kvality," upozornil ředitel závodu Ivan Smolka. "Důležité je, že na Vítka a Svobodu se tlačí mladí kluci."

Krnovským závodem skončil Český pohár dálkových plavců. Celkovým vítězem mezi muži je Rostislav Vítek z Komety Brno a Lenka Štěrbová z Pardubic.

O tom, kdo vyhraje soutěž družstev, rozhodne sportovně technická komise. Druzí Bohemians Praha totiž protestují proti neoprávněnému startu plavkyň Komety Brno Zuzany Popieluchové a Jany Ansorgové. Jisté tak zatím je jen třetí místo TJ Krnov.

"Kdo vyhraje, mě tolik nebolí," prohlásil brněnský trenér Zdeněk Tobiáš. "Pro mě jsou podstatné výkony plavců a ty byly vynikající."

Plavci Bohemians Praha vyhráli soutěž družstev v minulých třech letech, brněnská Kometa naposledy v roce 1997.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze