Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Svoboda bude mít za stříbro levnější dovolenou

14 2003
Dublin - Nejen vidina medaile hnala českého plavce Květoslava Svobodu ve finále závodu na 200 m volný způsob. Trenér Kyněra slíbil, že za zlato mu zaplatí dovolenou přes Silvestra na Kanárských ostrovech. Na olympijského vítěze Pietera van den Hoogenbanda neměl, přesto Svoboda nevyšel naprázdno. Za stříbro či bronz měl od kouče slíbeno uhrazení poloviny nákladů na dovolenou.

"Myslel jsem, že kolem těch čtyřiačtyřiceti poplavu, dokonce jsem to nádherně rozjel," vykládal evropský juniorský rekordman po zisku šesté medaile z krátkých ME v kariéře - ve sbírce má také bronz ze čtyřstovky z Valencie 2000.

"Ten konec byl hodně bolavý. Myslel jsem, že půjdu Hoogenbandovi po krku, ale pak jsem měl problémy sám se sebou. Takže jsem rád za čas i za medaili, prohlásil čtvrtý muž z MS v Barceloně.

Jako by si český plavec Květoslav Svoboda druhé místo na stupních vítězů dopředu pronajal. Na čtyřech evropských šampionátech v závodu na 200 m volný způsob získal stříbrnou medaili.

Letos v Dublinu zaostal za Pieterem van den Hoogenbandem. "To jeho vítězství se nedá jinak okomentovat, než smeknout," uznal Svoboda. 

S dvoustovkou byl skutečně spokojen, ale vrtala mu v hlavě čtvrteční dvojnásobná trať, kde byl bronzový. O cennější medaili mu ani nešlo, spíš o výkon.

"Trochu mě mrzí, že jsem to nerozjel lépe, možná by ten čas byl lepší," kál se. "Nemůžu tam najít ideální tempo," přiznal.

Dosud se mu to podařilo jen jednou - loni na "krátkém" MS v Moskvě, kde překvapivě nepostoupil do finále dvoustovky. "Nic jiného mi tehdy nezbývalo," řekl Svoboda. V hledišti mu drželo palce deset přátel "tety", která žije v Irsku.

"Není to ani tak teta, ale já jí od malička teto říkám, protože to je nejlepší známá mojí maminky," vyprávěl dvojnásobný juniorský mistr Evropy. "Chtěl jsem, aby přijela i ona, ale vezmu jí až na olympiádu," slíbil si.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze