Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Svitavští basketbalisté zašpuntovali obranu a Ústí suverénně přehráli

Jere Vučica (vpravo) ze Svitav se tlačí před Ladislava Pecku z Ústí. | foto: Martin Veselý, MAFRA

28 2016
Tak utěsněné poklopy na své obroučce ještě basketbalisté Svitav v letošní sezoně neměli. Sokům z Ústí nad Labem povolili jen 58 bodů, sami jich přitom nasypali 85 a poprvé pod vedením staronového kouče Lubomíra Růžičky zvítězili i v domácí hale Na Střelnici.

„Bylo vidět, že zápas chceme získat na svoji stranu více než soupeř. Náš přístup byl na vysoké úrovni,“ pochvaloval si Růžička nasazení svých hráčů.

V podání hostujících borců nemohlo být o viditelné snaze příliš mnoho řečí. Není divu, že ústecký kouč Antonín Pištěcký po zápase notně soptil.

„Nastoupil tady úplně jiný tým než šest dní předtím proti Opavě. Vůbec si to neumím vysvětlit. Je to podle mě z devadesáti procent o přístupu k zápasu, jakým způsobem sem jedeme, jak se rozcvičujeme a jak do utkání vstoupíme,“ prohlásil zjevně rozladěný kouč Slunety.

Fotogalerie

Ta v podstatě vypnula s úderem 23. minuty, kdy ještě ztrácela jen bod. Pak už ale na hřišti kralovali Tuři, kteří dobře četli hru a dostávali se do snadných pozic při zakončení.

„Pomohlo nám i to, že jsme na obranné polovině hráli jako tým. Soupeř hrál více individuálně, měl těžké střely a to byla voda na náš mlýn,“ podotkl Růžička.

Ústí si v obraně počínalo jako v rukavičkách, o čemž svědčí jen 11 trestných hodů Turů.

„Naše plánovaná agresivita byla taková, že jsme v první i druhé čtvrtině měli tři fauly. To je úžasné,“ pronesl Pištěcký se zjevnou ironií. Dále ho naštvalo 24 ztrát, kterých se jeho mužstvo dopustilo.

„Nemyslím si, že by měly Svitavy tak výtečnou obranu, abychom jim nasázeli do ruky tolik míčů,“ zamýšlel se zklamaný kouč.

Do třetice šéfa hostující lavičky namíchla i nízká produktivita z trojkového oblouku. „Byla šílená. Nedokážeme si vyhovět tak, abychom měli na střelu dostatek času, a střílíme v tísni. Proto pak procento úspěšnosti tak klesá,“ narážel Pištěcký na tristní bilanci jediné zdařilé trojky z šestnácti pokusů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze