Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tury táhli mladíci. Splácejí důvěru vrchovatě, těší trenéra Růžičku

Svitavský mladík Luboš Kovář střílí na jindřichohradecký koš přes Chrise Tawiaha, dopředu se raduje Šimon Puršl. | foto: Facebook Dekstone Tuři Svitavy / František Renza

13 2017
Vylepšení střeleckých maxim a v součtu 39 bodů. To byl příspěvek trojice mladíků v dresu basketbalových Svitav, kteří si v sobotu v hale Na Střelnici poradili s posledním Jindřichovým Hradcem poměrem 89:71.

Při absenci zraněných Američanů Garreta Kerra a Bretta Roseboroa dal kouč Lubomír Růžička svým talentovaným mladým „puškám“ značný prostor.

„Jsem rád, jakým způsobem pracují, den co den na sobě dřou a do budoucna je u nich velký potenciál. Důvěru, kterou jsem jim dal, teď splácejí měrou vrchovatou. Nejen body, ale i tím, jak si počínají na obranné polovině,“ ocenil Růžička výkony Šimona Puršla (20 let), Eduarda Kotáska (19 let) a Luboše Kováře (17 let).

Fotogalerie

Hostující Lions se drželi Svitav do poločasu, po němž ztráceli jen čtyři body. Přístup Turů totiž nebyl zpočátku zdaleka optimální.

„Celý první poločas byl rozháraný, nebyla to naše hra ani na obranné ani na útočné polovině, byli jsme nedůslední,“ podotkl Růžička. Na rozdíl od minulého domácího mače s Kolínem však hromy blesky v kabině tentokrát nelétaly.

„Žádný vítr nebyl, jenom jsem hráčům řekl, že zajdu za vedením, aby začalo prodávat lístky na tréninky. Protože v tréninku předvádíme kolektivní basket na obou polovinách hřiště, jsme mnohem agresivnější, hladovější, ale domácí zápasy potom odchodíme. Ve třetí čtvrtině si to hráči vzali k srdci, dali jsme hned sedm bodů v řadě a uklidnili se,“ dodal Růžička.

Vytvořený téměř dvacetibodový náskok před poslední desetiminutovkou už si domácí bezpečně pohlídali a oslavili čtvrtou výhru sezony.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze