Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Svitavští basketbalisté stříleli slepými, nespasil je ani drtivý finiš

ilustrační foto | foto: Martin Veselý, MAFRA

16 2017
To byla nemohoucnost. Dostat míč do obroučky svých opavských protivníků byl pro Tury dlouhou dobu nadlidský úkol. Důkaz? Pouhých 34 bodů za tři čtvrtiny... Následné vzepětí v úplné koncovce sobotního měření sil už vedlo jen ke zmírnění porážky 57:63.

„Prohrávali jsme o 24 bodů, takže jsme šli ke hře vabank. Ta byla vodou na náš mlýn a začali jsme soupeře stahovat. Ovšem rozhodl první poločas a bojácná hra našich hráčů, kteří se rozkoukávali. Opava se dostala do pohody a rozebírala nás jednoduchostí, zatímco na nás byla vidět kostrbatost. V tom byl největší rozdíl,“ prohlásil svitavský trenér Lubomír Růžička, podle něhož se na výkonu týmu podepsala 23denní herní pauza i špatný zdravotní stav některých hráčů.

Zápas se vyvíjel v několika odlišných vlnách. Po pěti minutách za stavu 6:12 si Tuři vzali oddechový čas a do konce čtvrtiny otočili na 14:12. Vzápětí přidali na 16:12, jenže pak přišel obrovský black-out. Opava sázela koš za košem, zatímco domácí se nemohli trefit.

Druhá čtvrtina? Hotová střelecká pohroma. Z pouhých pěti bodů Turů padly ještě tři z trestných hodů. Hosté však byli produktivnější i po přestávce. K dalšímu výtečnému výkonu se jim rozehrál klenot Šiřina, jenž kromě vlastních bodů uvolňoval parádními přihrávkami i své spoluhráče. I díky tomu byl kouč Slezanů Petr Czudek s hrou týmu spokojený.

„Třetí čtvrtina byla výborná. Míč putoval na správné hráče, Jurečka dával trojky a hráli jsme s lehkostí. Bylo jasné, že soupeř půjde do risku a přitvrdí,“ řekl Czudek.

Tuři zaostávali před závěrečnou desetiminutovkou o propastných 21 bodů, ale zahájili stíhací jízdu a manko téměř celé smazali.

„Udělali jsme pár chyb v obraně, ale naštěstí jsme náskok zuby nehty udrželi. Svitavy hrály poslední čtvrtinu opravdu dobře a my neměli sílu na to něco vytvořit. Z toho plynulo našich pouhých osm bodů,“ dodal Czudek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze