Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Svitavští basketbalisté zkusí „utavit“ prořídlou sestavu Brňanů

Pivot svitavských basketbalistů Brett Evan Roseboro (v bílém) v duelu s Ostravou. Brání ho Sterling Smith. | foto: Lukáš UrbanMF DNES

5 2016
Žádný prostor pro odpočinek. Neustálý pohyb a nahánění stěžejních borců basketbalového Brna. Podle plánů by měli příští ligoví soupeři Svitav (středa od 19.00) odejít ze své domácí palubovky skoro po čtyřech a s řádně propocenými dresy.

„Hrají v sedmi lidech a je znát, že to nemohou v takovém počtu vydržet. Podle toho bychom měli stanovit taktiku,“ naznačil trenér Turů Stanislav Petr.

Soupiska Brňanů oproti loňsku výrazně prořídla, když z ní vypadla polovina hráčů. Sice přišli jiní, ale kvantita se musí notně projevit.

„Mají málo kluků, vůbec netuším, kam se poděli. Obměna kádru je jedna věc, ale spíš mě zaráží ten počet. Zpočátku se zdálo, že v přípravě mají 15 hráčů, ale teď jich je tam sedm, osm. Chybí jim i jejich nejlepší střelec Michal Křemen, který tam také byl. Je to otazník, ale nad tím se nesmíme zastavovat. Je jedno, kolik protihráčů tam bude. My musíme předvést co nejlepší výkon,“ avizuje Petr.

Vzhledem k výše napsanému není překvapující, že v dosavadních kolech figuruje mezi desítkou nejvytíženějších hráčů celé ligy hned trio opor celku z moravské metropole. Srbský rozehrávač Edi Sinadinović pak chyběl na place ze 120 minut pouhých 48 vteřin!

Právě on bude v hledáčku svitavských lovců. „Na něho budeme chtít hrát agresivně po celém hřišti. Snažit se na něm vystřídat více obránců, kteří budou čerstvější. A pokud nám to v obraně půjde, tak bude vhodné vyrážet rychle dopředu. Přechodová fáze bude klíčová,“ uvědomuje si kouč, který dnešního protivníka viděl zatím jen na videu. Příliš poznatků si ze záznamů ale neodnesl. „Nevím, co si o těch výkonech mám myslet,“ říká Petr.

Brno na první výhru v sezoně stále čeká a v tabulce se krčí na předposlední příčce. To Tuři už chuť vítězství poznali, když minule porazili doma Ostravu 71:60. Právě číslo v kolonce obdržených bodů by Svitavy rády zopakovaly.

„Musíme stavět na obranném výkonu, jenž byl minule týmový a v některých fázích utkání i agresivní. Je nutné v tom pokračovat, abychom zápasy zvládali,“ nabádá Petr.

K výsledkovému i hernímu vzestupu by měla Turům dopomoci přesnější souhra, která se s přibývajícím časem lepší, což pociťuje i kouč.

„Má stoupající tendenci. Byli jsme spolu tři týdny, pak přišlo doplnění. Hráči se chvíli dívají, co se děje, a nějak se z toho vzpamatovávají. Věřím ale, že to půjde jen nahoru,“ přeje si Petr, podle něhož tým nadále bojuje se ztrátami.

„Nejhorší je, že se na nich podílejí všichni, kteří přijdou na hřiště. Pak když se to posčítá... Ztrát musí být maximálně do patnácti, více ne,“ dodává svitavský kouč.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze