Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Světový pohár vodních slalomářů: v Praze chybí jen Antarktida

Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, vodní slalom | foto: MF DNES

18 2010
Mistrovství Evropy jim ve slovenském Čunovu kvůli velké vodě zrušili. První velké letošní klání tudíž na vodní slalomáře čeká až nyní. "Konečně skutečný závod s velkým Z. Hrozně se těším. Už bylo načase," říká 42letá Štěpánka Hilgertová. Pražský kanál v Troji hostí ode dneška do neděle Světový pohár vodních slalomářů.

Přijelo na něj 287 závodníků z 38 zemí. "Z kontinentů nám chybí jen Antarktida," povídá jménem organizátorů Daniel Stach. Exoty zastupují Senegalec, Nigerijec i Íránci. Ale není tu jen kvantita, je tu také mimořádná kvalita vodáků.

Světový pohár v Troji

Pátek:
9.00–18.45 kvalifikace všech kategorií
Sobota:
9.30–11.50 semifinále C1 ženy, C1 muži, C2 muži
13.30–14.50 finále C1 ženy, C1 muži, C2 muži
Neděle:
10.00–12.15 semifinále K1 ženy, K1 muži
14.00–14.50 finále K1 ženy i muži
Vstupné je 50 Kč, děti zdarma, přenosy vysílá ČT4

"Nikdo z olympijských vítězů z Pekingu nechybí." Pavol Hochschorner z hvězdné slovenské deblkánoe hecuje české kolegy: "Zajímalo by mě, jak jsou na tom s formou." Ondřej Štěpánek, v lodi partner Jaroslava Volfa, hned reaguje: "Tak my jsme na tom dobře. Škoda, že Evropu zrušili. Viděli byste."

Uvidíme nyní v Troji. Tady už své slovenské soky Volf se Štěpánkem dokázali porazit: při svém zlatém galapředstavení na mistrovství světa 2006.

Stanislav Ježek, který tu tehdy získal bronz, bude opět pracovat coby softwarový expert v organizačním výboru a zároveň stihne závodit. "Na start chodí na poslední chvíli. Co by tam dělal dřív?" směje se kouč Jiří Rohan.

Formu prý Ježek pozná až ráno. "Podle toho, jak vylezu z postele, jak rychle se dokážu ohnout a jak se nechám vytočit na magistrále." Ani pražští vodáci nejsou bez obav z velké vody. "Naše dohoda s povodím Vltavy je nadstandardní," říká Rohan. "Ale pokud přijdou přívalové deště v povodí Berounky a Sázavy, bude zle. Doufejme, že takový problém nenastane."

V roce 2013 přivítá areál opět mistrovství světa. V nejbližších letech se má zásadně proměnit, uprostřed luk vyroste druhý kanál. Jeho maketu včera přinesl Ing. Jaroslav Pollert, někdejší reprezentant. "Snad ještě udržím pádlo, až to bude hotové," vtipkovala Hilgertová.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze