Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Světový pohár skokanů pokračuje v Lillehammeru

Jakub Janda - Jakub Janda oslavuje celkové vítězství ve Světovém poháru. | foto: Reuters

30 2006
Lillehammer - Zrovna skvělé sněhové podmínky v současnosti v Lillehammeru nepanují. Víkendový Světový pohár ve skocích na lyžích by ale měl být důstojnější, než tomu bylo při úvodních závodech ve finském Kuusamu. Podle posledních zpráv se má navíc v Norsku ochladit a kvalita sněhu by se tudíž měla zlepšit.

Český tým má za sebou sedm tréninkových skoků a náladu si vylepšuje i volejbalem. Vedle Jakuba Jandy se na start kvalifikace postaví také Roman Koudelka, Antonín Hájek, Jan Matura a Lukáš Hlava. Dnes se v Lillehammeru vinou lehce zhoršeného počasí neskákalo.

"Horší než v Kuusamu už to ale být nemůže," prohlásil obhájce celkového vítězství Janda a připomněl tak slotu, v níž se odskákalo jedno závodní kolo ve Finsku.

Zda na něm úvodní díl, v němž obsadil 52. místo, nenechal následky psychického rázu nebo v technice skoku, nedokázal odhadnout. "Ty podmínky jsou i tady všelijaké, takže uvidíme až při závodu. Má se ochladit," řekl.

V Lillehammeru je jediný můstek, na němž se v Evropě dá nyní skákat. "Přijeli Rusové, že na Sibiři mají minus třicet, tak by příští ročník možná měl začít tam," snažil se Janda situaci zlehčit.

Do Norska přijel v pondělí, trénoval v úterý i ve středu. "Žádný zázrak to není, ale můstek upravují na trénink a kvalifikaci. Teď je to spíš jako na bojišti," řekl Janda. Kvalitu sněhu ničí i štěrkové podloží. "Je to o zničení lyží," dodal skokan.

V letošní sezoně se zatím o normálním průběhu Světového poháru nedá mluvit. A o tréninku? "To ani náhodou," řekl Janda.

Po Kuusamu se skokani modlí v Norsku za ochlazení, další závod SP v Harrachově s největší pravděpodobností vůbec nebude. Existuje možnost, že by FIS závod z Krkonoš přeložila na příští víkend právě do Norska. "Toho se také obáváme, abychom tady nemuseli ještě týden zůstat," prohlásil Janda.

Před sezonou raději nic neplánoval, po vyřešení problémů s reprezentační smlouvou tvrdil, že má opět chuť do skákání a motivaci. Nebere mu takové zahájení sezony náladu?

"Určitě mě to na jednu stranu štve, ale máme všichni stejné podmínky," řekl. S kamarády si krátí dlouhou chvíli českými filmy a volejbalem. "Byli jsme včera a dneska jdeme také," těšil se. "Ale je to letos katastrofa," shodl se se sdruženáři, kteří v Lillehammeru budou rovněž závodit.

Kvalifikace je připravena na pátek hned po oficiálním tréninku, který začne v 16.00. Sobotní závod na můstku s označením HS 138 by měl zahájit rovněž v 16.00, v neděli se první skokan postaví na můstek v prvním kole ve 13.45.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze