Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Světový pohár bikerů v Novém Městě letos drobně změní program

Světový pohár bikerů v Novém Městě na Moravě | foto: Petr Lemberk, MAFRA

26 2014
Už za necelé dva měsíce bude Nové Město na Moravě hostit třetí podnik letošního ročníku Světového poháru horských kol. A diváci se znovu mají na co těšit. V pátek 23. května je čekají závody Cross Country Eliminator, v sobotu a neděli Cross Country juniorů, juniorek, mužů a žen do 23 let a mužů a žen kategorií Elite.

V programu Světového poháru, který se ve Vysočina Aréně pojede už počtvrté, oproti předchozím letům dojde k drobným změnám.

"Páteční sprint bude rozdělený do dvou samostatných částí. Kvalifikace, která nikdy nebyla divácky zvlášť zajímavá, se pojede už dopoledne, poté bude dlouhá pauza a až pak dojde na vyřazovací boje," popisuje první úpravu programu Petr Vaněk, generální sekretář Světového poháru v Novém Městě.

"Závod mužů do 23 let, který se jezdil v sobotu, tentokrát bude až v neděli," pokračuje Vaněk. "Sobota bude patřit závodům juniorů, juniorek a žen do 23 let, neděle mužům do 23 let, ženám Elite a mužům Elite."

Pro pořadatele jsou důležité také závody pro veřejnost

Sobotní program nabídne vložený závod veřejnosti na 50 km. "Doprovodné závody jsou pro nás důležité a určitě je chceme udržovat do budoucna," uvedl Vaněk. "Chceme, aby si návštěvníci mohli celý víkend zpestřit nějakou aktivitou a pohybem."

Také v nočním závodě dojde k malé změně. "Namísto loňské hodinovky se tentokrát pojede na 40 minut + jedno kolo, takže jsme to zkrátili," vysvětlil Vaněk. Vstupenky na závody Světového poháru v Novém Městě na Moravě by se podle pořadatelů měly začít prodávat v nejbližších dnech na webovém portálu eventim.cz.

"Jejich cena bude 250 korun. S tím, že připravujeme určité benefity pro lidi, kteří si vstupenku koupí v předprodeji," prozradil Vaněk, který však konkrétní výhody zatím nechává jako překvapení.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze