Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Světový motokros už v Lokti nebude

5 2000
P r a h a - Loket nad Ohří se v květnu zřejmě na dlouho rozloučil s motokrosovým mistrovstvím světa. Od příští sezóny se šampionát uskuteční podle nového modelu, jehož vzorem je Grand Prix silničních motocyklů. Jediným českým uchazečem o pořadatelství byl právě Loket, pro šestnáctidílný seriál však vybrán nebyl. "Loket se přihlásil, ale neuspěl. Každý z pořadatelů musí absolvovat novou homologaci trati, a ta je velmi přísná. V Lokti například nevyhovuje parkoviště závodních strojů," vysvětlila Věra Benešová, mluvčí České motocyklové federace.
Systém motokrosového šampionátu bude v příštím roce stejný jako u silničních motorek. Každá ze tří kubatur o víkendu absolvuje kvalifikaci a závod, který se pojede proti dosavadní praxi pouze na jednu jízdu. V termínové listině by se potom měly oba motocyklové sporty pravidelně po týdnu střídat.
 
Všechny novinky a přesný kalendář musí ještě schválit podzimní zasedání Mezinárodní motocyklové federace. Jediným českým motokrosařem, který má v příštím roce jistotu startu v tomto seriálu, je Michal Kadleček v kubatuře do 250 ccm.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze