Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Stolní tenisté představí unikátní projekt: Světový festival v minipingpongu

Iveta Vacenovská a Petr Korbel jsou ambasadory Světového festivalu v minipingpongu. | foto: ČAST/Jan Brychta

1 2017
Česká asociace stolního tenisu připravila pro hráče a fanoušky unikátní projekt: Světový festival v minipingpongu, který se uskuteční od 6. do 8. dubna 2017 v Trojhalí v Ostravě. V industriálním prostředí vyroste sportoviště s více než stovkou stolů, jimž budou svým počtem dominovat tzv. ministoly.

„Na začátku všeho byla myšlenka na propagační akci při příležitosti světového dne stolního tenisu, který se v roce 2017 slaví 6. dubna. Vzhledem k mimořádnému úspěchu prezentace stolního tenisu v rámci olympijských parků, jak na Lipně, tak v Ostravě, jsme se rozhodli zorganizovat akci, kde budou hlavní roli hrát takzvané mini stoly. Ty mají totiž v posledním období u nás velký úspěch,“ vysvětluje Nikolas Endal, místopředseda České asociace stolního tenisu.

Princip akce se okamžitě zalíbil i oběma ambasadorům Petrovi Korbelovi a Ivetě Vacenovské. Přihlásit se totiž opravdu může kdokoliv! Jednotlivci, profesionálové, amatérští hráči, široká veřejnost. Připraven je doprovodný turnaj pro školy z Moravskoslezského kraje, ale i firemní klání partnerů a sponzorů akce s charitativním záměrem. Chybět nebudou exhibice a ukázky „klasického stolního tenisu“ a workshopy.

„Největší devízou našeho sportu je, že ho v nějaké formě hrál někdy v podstatě každý. Malé stoly by měly být platformou na zajímavé setkání - jsem třeba hodně zvědav, jak si s ní poradí profesionální hráči,“ netají Zbyněk Špaček, předseda České asociace stolního tenisu.

Petr Korbel bude nejen ambasadorem turnaje, ale také se těší, že si zahraje. „Každá akce, která podpoří stolní tenis je skvělá. A tohle považuji za výborný nápad. Samozřejmě bych byl nerad, kdyby si někdo myslel, že jde o nový sport, který by měl nějak konkurovat klasickému stolnímu tenisu. Turnaj vnímám jako skvělou propagaci našeho sportu, možnost vyzkoušet si tuhle variantu. Doufám, že v konečném důsledku přiláká nové zájemce o klasický stolní tenis na běžných, tady v tomto kontextu velkých stolech,“ řekl Korbel.

Registrace účastníků bude spuštěna přes webové stránky www.miniping-pong.cz na začátku února 2017.

Autor:


Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze