Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Světová špička v in-line maratonech se utká v neděli v Ostravě

In-line bruslení: vítězný Koprivec - Největší zahraniční konkurence in-line bruslařů přijela na závod do Prahy, který vyhrál výborný Slovinec Gašper Koprivec. | foto: LifeInLineiDNES.cz

3 2009
Poprvé v historii českého kolečkového bruslení se v neděli uskuteční v Ostravě maratón světového poháru World Inline Cup 2009 v tomto atraktivním sportu. Na trati dlouhé 33 km bude zápolit velká část světové špičky včetně nejlepšího muže průběžného pořadí Yanna Guyadera z Francie, světové dvojky Kolumbijce Diega Rosera a jeho krajanky a jedničky ženského žebříčku Cecilie Baeny.

Závod se pojede v rámci největšího středoevropského in-line seriálu Nestlé LifeInLine Cup 2009. Se světovými esy (k závodu se zatím přihlásili in-linisté z 15 zemí světa) se budou moci postavit na start nejen nejlepší čeští závodníci Matěj Krupka, Ondřej Suchý a olympionička Kateřina Novotná, ale i všichni příchozí.

Zkrácený maratón se pojede na více než tří kilometrovém okruhu v Ostravě - Porubě na Hlavní třídě. Bude vyvrcholením dvoudenního festivalu in-line bruslení, který podle všeho nebude mít v Česku obdoby. Očekává se, že účast registrovaných bruslařů vysoko přesáhne 1000.

Ostrava je v pořadí pátou zastávkou světového in-line seriálu. Dalšími městy, kde se letos závodí, je například jihokorejský Inčon, španělská Pamplona, Svatý Mořic, Curych, čínské Šuzou, Berlín a venezuelská Margerita.

Borci závodí na různě dlouhých městských okruzích podobně jako při cyklistických městských kritériích. Průměrná rychlost na tratích od 30 do 42 km často překračuje 40 km/hod. Jede se v dlouhých vláčcích, nástup střídá nástup a do finiše přijíždí často celý balík sprintujících závodníků. Nezřídka se ale podaří utrhnout malé skupince nebo jednotlivci.

Začíná se už v sobotu večer volným ježděním, kdy se budou rozjíždět spolu s "obyčejnými" in-linisty i světová esa na nedělní závod. Druhý den pak pokračuje programem pro příchozí i závodníky všech věkových kategorií a odpoledne festival vyvrcholí světovým maratónem a následnou večerní afterparty.

Ze závodů bude pořizovat Česká televize 30minutový a Nova Sport 25minutový záznam. Na finanční odměny pro nejlepší jezdce je připraveno 10 000 dolarů.

program

Sobota 6. 6. 2009
20:30 VEČERNÍ JÍZDA - Hlavní třída Ostrava Poruba

Neděle 7. 6. 2009
od 10:00 START dětských závodů
12:00 - 13:00 volná vyjížďka pro příchozí
13:00 START Fitness Desítka pro hobíky
14:30 START WIC Maraton ženy (33 km)
16:30 START WIC Maraton muži (33 km)
18:00 vyhlášení výsledků - Flower ceremony
20:00 večerní party hotel Park Inn

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze