Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Světová liga se přesouvá na Slovensko. Volejbalisté nastoupí beze změn

Utkání českých volejbalistů, ilustrační foto | foto: CEV.lu

21 2016
Ve stejném složení jako v Českých Budějovicích nastoupí volejbalisté i ve druhém turnaji druhé divize Světové ligy. Španělský trenér českého týmu Miguel Falasca sází na stejnou dvanáctku hráčů, jeho výběr se od čtvrtka do soboty na Slovensku utká s domácím týmem, s Kubánci a s Nizozemci.

„Sestava potvrdila v Budějovicích svoje kvality. Tým zápas od zápasu výkonnostně roste a věřím, že v tomhle složení jsme schopni vyhrávat,“ uvedl Falasca.

V Budějovicích Češi prohráli s Egyptem 2:3, s Kanadou 1:3 a porazili Čínu 3:1. „Ukázalo se, že máme potenciál, ale stále ještě děláme chyby, které nás stojí body v rozhodujících chvílích. Na tom musíme zapracovat. Máme mladý tým a je před námi ještě dlouhá cesta, ale získali jsme první cenné zkušeností,“ řekl Falasca.

Také kapitán Aleš Holubec věří, že je reprezentační tým na vzestupu. „Doufám, že v Bratislavě urveme aspoň jedno nebo dvě vítězství. Jsem přesvědčený, že máme šanci hrát dobře se všemi,“ uvedl blokař.

Nejvíce bodujícím hráčem českého týmu v Českých Budějovicích byl s 51 body univerzál Michal Finger. „Z domácího turnaje jsme se hodně poučili. Postupně budeme eliminovat minely, které nám způsobily prohry v koncovkách,“ konstatoval.

Volejbalisté se Bratislavě nejdříve utkají s Nizozemskem, v pátek s Kubou a nakonec se Slováky. „Všechny země mají velmi silný tým, takže pro nás v příštím turnaji nebude jednoduchý žádný zápas,“ poznamenal Falasca.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze