Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tentokrát bez medaile. Deblkanoe Karlovský, Jáně byla ve SP čtvrtá

Ondřej Karlovský a Jakub Jáně v semifinálové finálové jízdě na ME v Německu. | foto: Jan Homolka/kanoe.cz

5 2015
Deblkanoisté Ondřej Karlovský a Jakub Jáně skončili z českých posádek v nedělním programu na Světovém poháru vodních slalomářů v Liptovském Mikuláši nejvýše. Ani oni však na stupně nevystoupali, skončili čtvrtí. České kajakářky Veronika Vojtová i Kateřina Kudějová do finále ani nepostoupily.

Čeští deblkanoisté po vítězném semifinále chybovali při finálové jízdě už na druhé brance a skončili čtvrtí. Všechny tři lodě před nimi jely bez penalizace. Vítězové předchozího závodu v Krakově Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem vypadli v semifinále.

Dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová na Slovensku nestartovala, protože doléčuje rameno. Česko tedy do závodu kajakářek vyslalo duo Veronika Vojtová a Kateřina Kudějová. Ani jedna však do finále nepostoupila. Z vítězství se radovala domácí slalomářka Jana Dukátová.

Ani české kajakářky do finále nepostoupily a Češi poprvé v sezoně SP nezískali individuální medaili. Náladu si deblisté částečně spravili triumfem v závodu hlídek, kajakářky byly druhé za Slovenkami.

Slovensko vzápětí slavilo double, protože v kategorii C2 zářili bratři Pavol a Peter Hochschornerovi, trojnásobní olympijští vítězové a majitelé pěti titulů mistra světa. Kašpar se Šindlerem nabrali v semifinále velkou časovou ztrátu i kvůli čtyřem trestným sekundám a obsadili 19. místo.

Karlovský s Jáněm zajeli nejrychlejší čas, ale měli smůlu, neboť zadák trefil tyčku hned na začátku trati smolně pádlem při výjezdu. „S jízdou jsme spokojení, ale na druhé brance přišel takový malý šťouch, který byl úplně zbytečný,“ uvedl Jáně v tiskové zprávě svazu.

Posádka se pak snažila dvousekundovou ztrátu dohnat. „Střed i závěr tratě se nám hodně povedly. Nakonec z toho byl nejrychlejší čas, ale kvůli šťouchu čtvrté místo. Jsme ale určitě spokojeni a odjíždíme s dobrým pocitem,“ dodal Jáně.

Jejich kouč Ondřej Štěpánek jízdu na místě neviděl, neboť je na dovolené. „Naordinoval nám teď tréninkové volno. Potom se budeme už plně připravovat na mistrovství světa, hlavně v pražské Troji,“ doplnil Karlovský.

Závod SP ve vodním slalomu v Liptovském Mikuláši

Muži:
C2:
1. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (SR) 102,63 (0), 2. Klauss, Péché (Fr.) -0,21 (0), 3. Szczepanski, Pochwala (Pol.) -1,48 (0), 4. Karlovský, J. Jáně -1,73 (2), ...v semifinále 19. Kašpar, Šindler (všichni ČR).
Průběžné pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Klauss, Péché 136, 2. Karlovský, J. Jáně 130, 3. Behling, Becker (Něm.) 130, 4. Kašpar, Šindler 117, ...11. Koplík, Vrzáň (ČR) 59.

Ženy:
K1:
1. Dukátová (SR) 101,01 (0), 2. Chourrautová -2,10 (0), 3. Martínezová (obě Šp.) -2,67 (2), ...v semifinále 14. Vojtová, 17. Kudějová (obě ČR).
Průběžné pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Dukátová 140, 2. Funková 138, 3. Schornbergová (obě Něm.) 136, ...6. Kudějová 114, 14. Vojtová 75, 23. Galušková 48, 26. Š. Hilgertová 42, 37. Ornstová 21, 46. A. Hilgertová (všechny ČR) 13.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze