Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Svazy obdrží letos jen tři čtvrtiny slíbených příjmů

9 2006
Praha - Sportovní svazy nedostanou stejně jako v loňském roce od Českého svazu tělesné výchovy slíbené příjmy najednou. Teprve v září inkasovaly dlužných 28 procent z loňského roku, nyní znovu dostanou jen tři čtvrtiny slíbených příjmů. Děje se tak kvůli nižším splátkám od loterijní společnosti Sazka.

Představitelé ČSTV na dnešní tiskové konferenci v Praze uvedli, že sportovní svazy do konce roku obdrží 75 procent ze stanovené částky, která se v součtu pohybuje okolo jedné miliardy korun. Peníze budou poukázány okresním svazům, které zajistí jejich další rozdělení.

Jak prohlásil předseda ČSTV Vladimír Srb, k naplnění tohoto slibu však bude muset ČSTV sáhnout hluboko do svých rezervních fondů. Odvody Sazky totiž k pokrytí celé částky opět nepostačí.

Loňské zpoždění plateb zkomplikovalo život hlavně menším sportovním svazům. Letos zřejmě nastanou potíže i u financování plánovaných staveb, mezi něž se řadí například projekt víceúčelové haly na pražském Hagiboru.

Vedení loterijní společnosti loni odmítlo, že by za problémy stála multifunkční hala Sazka Arena, která značně zatížila firemní rozpočet.

Propad zástupci Sazky vysvětlovali změnou zákona o dani z přidané hodnoty, od níž byly loterijní společnosti před rokem 2005 osvobozeny. V důsledku změny zákona o DPH loni zamířilo zhruba čtvrt miliardy korun do státního rozpočtu místo do rukou akcionářů.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze