Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Svaz bojuje o zlato pro Šebrleho

31 2000
P r a h a - Olympijské hry ještě zdaleka nejsou zapomenutou událostí. Funkcionáři z Českého atletického svazu (ČAS) se nehodlají smířit s případem, kdy byl podle nich Estonci Noolovi v desetibojařské soutěži uznán neplatný hod diskem. V úterý podali oficiální protest proti výsledku soutěže, v níž na druhém místě skončil Roman Šebrle. Pokud by byl protest uznán, olympijské zlato by připadlo právě českému reprezentantovi. Vedení svazu chce podat žádost o změnu rozhodnutí jury, která první protest, podaný hned v Sydney, zamítla.

Atletickému svazu se nicméně zatím nepovedlo získat důkaz o přešlapu. "Svaz je o přešlapu Noola přesvědčen, nepodařilo se však dosud získat alespoň náznak 'hmatatelného důkazu' tohoto přešlapu," praví se v oficiálním prohlášení ČAS.

Svaz se obrátil na odborníky, kteří mohou v záležitosti pomoci. "Bude nezbytné nechat v této záležitosti proměřit určité konkrétní parametry diskařského kruhu na stadiónu v Sydney, v němž se závod odehrál," oznámilo vedení ČAS. Svaz se chce odvolat k Radě Mezinárodní atletické federace. "Nejprve však musí být  vypracována detailní obrazová a další dokumentace," přiznalo vedení ČAS.

U soudu by svaz zřejmě neuspěl. "Pokud by se tak stalo v České republice, pak by asi soud takovou žalobu odmítl jako jemu nepříslušející. K podobnému závěru lze dojít i v případě podání u soudu v Monaku, sídle Mezinárodní atletické federace. Záležitost se soudem je však pouhou úvahou a nebyla dosud nijak zkoumána," praví se v tiskovém prohlášení ČAS.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze