Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Super výkon, ale hořký výsledek. Zasloužili jsme si bod, lituje Jícha

Česko - Francie: Filip Jícha (druhý zleva) střílí | foto: AP

20 2010
Wiener Neustadt (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Ačkoli neměl svůj nejlepší střelecký den, vynahradil to ohromnou dřinou, nasazením v obraně a taky, jako vždy, několika důležitými brankami.

Filip Jícha patřil i díky šesti trefám k nejlepším českým hráčům při bolestné prohře s Francií: Češi proti mistrům světa stáhli famózní druhou půlí sedmibrankový náskok soupeře a nakonec prohráli o jediný gól 20:21. "Bohužel. Že jsme dohnali takové manko, to je super výkon. Jenže výsledek je hodně hořká pilulka," ulevil si Jícha.

Byl výtečný výkon ve druhé půli tím, díky čemu mohou Češi na Euru uspět?
Druhý poločas byl nejlepší, jaký jsme tady zatím předvedli. Přesně tímhle bychom se chtěli prezentovat: tvrdá obrana a tlak do útoku. Ten nám ne vždy vyšel, ale drželi jsme to hlavně defenzivou, to je naše zbraň. Jenže aspoň bod jsme si zasloužili, je to hodně hořké.

I tak: patří tak těsná porážka s Francií podle vás k nejlepším zápasům, jaké jste v národním týmu zažil?
Určitě patří k nejlepším v defenzivě. Stav 20:21, to je v dnešní moderní házené strašně malý výsledek. A to jsme dostali 16 gólů v první půli a jen 5 ve druhé, to je proti Francii neuvěřitelné.

Jenže v rukou vše mají Maďaři. Pokud by zdolali Španělsko, Češi na Euru končí.
My se normálně budeme připravovat na zápas. Věřím Španělům, že vyhrají.

A vy pak můžete jít do klíčového souboje s Maďary o hodně sebevědoměji, že?
Jenže my jsme se takhle měli prezentovat včera. Mohli jsme prohrát o gól proti Španělům a v týmu by byla úplně jiná atmosféra, úplně jiná nálada. My nejsme národ ani parta, která se může chválit, my musíme být pořád všichni, ale úplně všichni nohama na zemi, pak máme šanci uspět. Jakmile budeme chtít navázat na nějaký dobrý výkon, je to začátek konce.

Když tedy nemám chválit: co se stalo v úvodu? Nevyšel týmu a ani vám osobně, souhlasíte?
Určitě. Bylo to od nás takové bojácné a člověk se pak hrozně ztratí, když chce něco táhnout. Já jsem se hodně snažil, ale někdy vás právě ta přemíra snahy svazuje a začátek byl ode mě hodně nepovedený. Měl jsem se víc uklidnit. Ale ode mě se chce, abych tým táhnul a chodil do akcí. Jsem jedině rád, že jsme se pak otřepali. Všichni, celý tým.Najdete na iDNES.czmobilní verze