Sudovou srazila pomalá jízda a skoky

• 1
Mt. Gabriel - Česká lyžařka Nikola Sudová tentokrát na stupně vítězů nedosáhla. V dalším závodu Světového poháru v jízdě v boulích skončila až sedmá. V kanadském středisku Mt. Gabriel vyhrála ruská reprezentantka Jekatěrina Stoljarovová. Po vítězství se dostala do čela seriálu.

Česká reprezentantka měla ve finále nejlepší známky za techniku jízdy, rozhodující bodovou ztrátu na nejlepší způsobil pomalejší čas i hodnocení skoků.

Po pátém, čtvrtém a třetím místě z předchozích závodů tentokrát neposunula své letošní maximum a v celkovém hodnocení disciplíny jí patří pátá příčka.

Soutěž mužů vyhrál Francouz Guilbaut Colas, český lyžař Lukáš Vaculík nepostoupil z kvalifikace.

Muži: 1. Colas (Fr.) 26,38, 2. Šarifulin (Rus.) 26,06, 3. Marquis (Kan.) 25,99, 4. Babic (USA) 25,92, 5. Begg-Smith (Austr.) 25,68, 6. Deneen (USA) 25,55, ...21. Vaculík (ČR) - vyřazen v kvalifikaci.
Průběžné pořadí SP (po čtyřech závodech): 1. Begg-Smith 265, 2. Colas 224, 3. Bilodeau 171.

Ženy: 1. Stoljarovová (Rus.) 26,01, 2. Scanziová (It.) 25,71, 3. Roarková (USA) 25,70, 4. Uemuraová (Jap.) 25,55, 5. Dufourová-Lapointeová (Fr.) 25,52, 6. Richardsová (Kan.) 25,36, 7. N. Sudová (ČR) 25,09.
Průběžné pořadí SP (po čtyřech závodech): 1. Stojlarovová 235, 2. Roarková 232, 3. Scanziová 206, ...5. N. Sudová 191.