Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sudová je s desátým místem spokojena

6 2003
Ruka - Desátá skončila česká lyžařka Nikola Sudová v dnešním zahajovacím závodu Světového poháru v akrobatickém lyžování v jízdě v boulích. Závod ve finském středisku Ruka vyhrála Norka Karin Traaová, druhá byla Kanaďanka Jennifer Heilová a třetí Hannah Kearneyová z USA. "Je to dobrý vstup do sezony," shodla se Sudová s trenérem Radkem Herotem v hodnocení.

Z kvalifikace postoupila Sudová z dvanáctého místa a ve finále si o dvě místa polepšila. "Postup do finále byl překvapením, druhá jízda slušná," dodala Sudová. V silném ledovém větru závodnice na startu mrzly a těžko pak zkřehlé končetiny na svahu rozhýbávaly. Sudová startovala jedenáctá a mezi boulemi se cítila nejistě.

"Házelo a kopalo to se mnou," popsala Sudová. Na skocích v první jízdě předvedla jednoduchou helikoptérou a helikoptéru s krosem. "Po dopadu jsem musela udělat dost velký brzdný oblouk," prozradila.

Po jedenácti závodnicích figurovala Sudová na šestém místě a po ní jelo ještě šestnáct žen. Proto se pomalu loučila s postupem do finále. Jenomže mráz udělal své a mezi dvanáctku se jako poslední vešla. "To bylo velké překvapení," souhlasila.

Finálovou jízdu si mohla užít. Jela první, takže byla zahřátá, a rychlostně se zlepšila o vteřinu a půl. "S tím jsem spokojená, protože jsem se dostala průměrného času závodnic," řekla. Na skocích s vyšší rychlostí bojovala a měla problémy s odrazy. Ukázala helikoptéru s roznožkou a helikoptéru se zánožkou a roznožkou, i když prvky nepředvedla úplně čistě.

Světový pohár akrobatických lyžařů v Tignes od 9. do 11. prosince byl zrušen, takže na další závody se Sudová vydá 20. prosince do Madonny di Campiglio. Tam by se s ní měla poprvé představit i její o čtyři roky mladší sestra Šárka Sudová.

Výsledky:
Muži:
1. Lahtela (Fin.) 24,90 b., 2. Bloom (USA) 24,57, 3. Ronkainen (Fin.) 24,21, 4. Babic (USA) 23,94, 5. Rousseau (Kan.) 23,59, 6. Glušenko (Rus.) 23,08.
Ženy: 1. Traaová (Nor.) 25,43 b., 2. Heilová (Kan.) 24,72, 3. Kearneyová (USA) 23,73, 4. St. Pierreová (Kan.) 23,45, 5. Bahrkeová 21,15, 6. Shanleyová (obě USA) 20,87, ...10. Sudová (ČR) 19,42.Najdete na iDNES.czmobilní verze