Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Suchovská: Letos limit asi nesplním

1 2000
Z l í n - Ještě to není jisté, ale zlínská reprezentační sprinterka Erika Suchovská se bude spíš snažit o pravidelnou docházku k lékaři, než o splnění kvalifikačního limitu pro účast na halovém mistrovství Evropy v Gentu. Atletka má potíže s kyčlemi a možná, že na konci měsíce vynechá i účast na domácím mistrovství v pražské Stromovce. Tam by měla obhajovat titul z loňského roku v závodě na 200 metrů.

"Zbývá pouze jedno procento naděje, že bolesti utichnou. S velkou pravděpodobností se chystáme oznámit, že domácí i evropské mistrovství letos neobsadíme," říkají Erika Suchovská a její trenér Milan Nožička. Tak špatný start do halové sezony jako letos sprinterka nepamatuje.

Dvaatřicetiletou závodnici zastavila bolest v kyčelním kloubu hned při prvním startu v německém Sindelfingenu. Na limit do Belgie 23,56 vteřiny zapomněla brzy po startu.

"Píchlo mě ostře v kloubu, na lepší čas než na 24,50 to nebylo," zhodnotila Suchovská první kvalifikační pokus. Minulou neděli se Suchovská přihlásila na mítink do Dortmundu. Tamní halu dobře zná, startovala v ní už loni v kvalifikačním závodě na mistrovství světa v Maebaši.

"Před pokračováním německého turné se Erika podrobila zátěžovému testu. Nic nenasvědčovalo návratu palčivých bolestí. Nakonec se ukázalo, že jde o přechodný stav," uvedl trenér Nožička. Suchovská skončila v Dortmundu šestá. Časomíra se zastavila na čísle 24,53. Lékař doporučil Suchovské výživu kloubů.

"Je to k vzteku. Místo dalšího startu zařizujeme speciální gela drinky. Ty by měly Erice po třech týdnech od bolestí ulevit," řekl Nožička.

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze