Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Suchánkova zkáza: špatné starty a déšť

17 2006
Pardubice - Zatracený déšť, mohl si opět povzdechnout Tomáš Suchánek. Rozmary počasí si znovu "zalaškovaly" s pardubickým plošinářem. Postaraly se o zkrácení čtvrtfinálového závodu mistrovství Evropy a přispěly k vyřazení Suchánka. "Škoda, že se nejelo dál," zalitoval mladík Zlaté přilby.

Na déšť doplatil už vloni. V rakouském Wiener Neustadtu útočil na titul světového juniorského šampiona.

Finále však bylo předčasně ukončeno a Suchánek se dělil o první příčku s Polákem Kasprzakem.

Při losu mincí o zlato se od něj odvrátilo štěstí a zbylo na něj stříbro. V ukrajinském Lvově si o podobném umístění mohl nechat jenom zdát. Tři jízdy úvodního kola evropského mistrovství Suchánkovi vůbec nevyšly. Získal v nich pouhé čtyři body.
"Vždy jsem zaspal na startu, vůbec se mi nedařily," přiznal Suchánek. "Právě starty byly v závodě klíčové. Kdo odjel první, většinou vyhrál. Strašně špatně se předjíždělo."

I s chabým bodovým ziskem však mohl na postup do semifinále myslet. Ovšem rozšířit své konto už nedostal. Mohutný liják uťal závod po 12. jízdě. "Celý den svítilo sluníčko. A pak zničehonic začalo pršet," posteskl si Suchánek.

"Čekala mě poměrně jednoduchá jízda, možná jsem mohl postoupit." K další rozjížďce se však už nedostal. Poslední dvě série se už nejely a plošináři si mohli sbalit své motocykly. "Myslím si, že se mohlo ještě jet. Já jsem na rozdíl od jiných jezdců chtěl určitě pokračovat," řekl Suchánek.

"Bohužel rozhodčí závod ukončil. Škoda, že na stadionu neměli pořádnou techniku, aby mokrou dráhu upravili."

Dlouhá cesta na Ukrajina tak skončila pro juniorského vicemistra světa zklamáním. Přivezl si pouze smutný primát. V letošním roce je prvním českým plošinářem, který nepostoupil do evropského semifinále.

"Moc mě mrzí, že jsem se nedostal dál," pronesl Suchánek. "Ale co už můžu dělat, život jde dál. Soustředím se nyní na anglickou ligu a snad dostanu šanci v mistrovství světa družstev."  

Autoři:


Nejčtenější

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?

Najdete na iDNES.czmobilní verze