Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Štybarovi parťáci brečeli, manažer týmu říkal: Závod už mě nezajímá

Zdravotníci nakládají Zdeňka Štybara do sanitky po jeho ošklivém pádu ve čtvrté etapě závodu Eneco Tour. | foto: Profimedia.cz

15 2014
Z týmu českého cyklistického šampiona Zdeňka Štybara, který měl ve čtvrtek ve čtvrté etapě Eneco Tour v Belgii těžký pád, přicházejí dobré zprávy. Podle Patricka Lefevera, týmového manažera Omega Pharma - Quick Step, se stav Štybara lepší a doktoři ho zřejmě z nemocnice pustí už v sobotu nebo v neděli.

„Právě jsem navštívil Zdeňka... Měl dobrou noc, jeho bolesti se zmírňují a je velmi optimistický,“ řekl v pátek podle cyklistického webu Cyclingnews.com Lefevere belgické agentuře Belga News Agency. Dodal, že Štybar pravděpodobně opustí nemocnici v průběhu víkendu.

Lefevere nicméně na rozdíl od Štybarova otce nehovořil o tom, zda je či není pravděpodobná účast českého jezdce na Vueltě, která začíná v sobotu příští týden.

Štybar měl při dojezdu čtvrté etapy Eneco Tour ve vysoké rychlosti velmi těžký pád - dopadl přímo na obličej. Naštěstí si jen vyrazil zuby a utrpěl těžké šrámy a pohmožděniny v obličeji.

Ještě ten den byl operován jedním z nejlepších belgických plastických chirurgů Gerdem Fabré. Operace v plné narkóze trvala asi 2 hodiny 45 minut. Byly mu nahrazeny tři zuby, o něž přišel při pádu, a lékaři provedli vnější i vnitřní sešití tržných ran v obličeji.

Kromě Lefevera navštívili Štybara v nemocnici i někteří další členové týmu. „Ještě nikdy jsem neviděl svůj tým tak zdrcený,“ řekl zároveň podle webu VeloNews.com Lefever belgické televizi Sporza.

„Prakticky všichni jezdci nad touhle mizérií brečeli. Musíme sice pokračovat, ale Zdeňkovo zdraví je důležitější. Co se děje na Eneco Tour mě v podstatě už moc nezajímá. Zdeněk měl tolik plánů a těšil se na další dny. Až do osudné nehody také ukazoval, jak se vítězí,“ dodal manažer týmu Omega Pharma-QuickStep. 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze