Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Štvanice bude hostit výkvět mužského plážového volejbalu

Pískový kurt na Štvanici | foto: ČTK

14 2010
Atraktivní lahůdka čeká milovníky plážového volejbalu na pražské Štvanici. Od úterý do neděle se do české metropole sjedou elitní mužské dvojice na turnaj Patria Direct Open. Světový okruh FIVB se na Štvanici vrací po roční pauze a hraje se s celkovou dotací 190 000 dolarů.

Domácí fanoušci mají jistotu, že v hlavní soutěži uvidí minimálně tři české páry. Navázat na sedmé místo z Polska se pokusí Petr Beneš s Přemyslem Kubalou, které v pavouku doplní Michal Bíza s Robertem Kufou a Michal Růčka s Pavlem Rotreklem.

"Věřím, že v konkurenci špičky naši obstojí a dočkáme se vítězných zápasů českých týmů," řekl na webu turnaje mistr Evropy z roku 1996 Michal Palinek.

Na Štvanici se proměnily kurty z tenisových na beachvolejbalové za víkend. Padesát mužů upravilo na centru a dalších dvou dvorcích 1638 tun písku. Na něm se ukážou mimo jiné olympijští vítězové Todd Rogers a Phil Dalhausser z USA nebo rekordman v počtu vyhraných turnajů i vydělaných dolarů Brazilec Emanuel Rego s partnerem Alisonem.

"V Praze se představí nejlepší světová špička a diváci se mohou těšit na špičkový beachvolejbal. Doufám, že vyjde počasí, protože se pak můžeme těšit opravdu na velké věci," řekl Palinek.

Beneš s Kubalou skončili sedmí koncem května v polských Myslowicích, kde porazili i elitní brazilský pár Emanuel, Alison. "Je to můj největší skalp a před vrcholem sezony, který nás čeká na turnaji v Praze, i vynikající povolený doping," radoval se Beneš. "Už se na Prahu těším a pevně věřím, že nějaký český pár uspěje," dodal.

Bíza s Kufou letos ze čtyř turnajů prošli kvalifikací pouze v Šanghaji. Hlavní soutěže v Praze si proto chtějí co nejvíc užít. "A věřím, že pražský turnaj nás může nakopnout," doufal Bíza.

Program zahájí úterní zápasy národní kvóty, o den později je na pořadu kvalifikace systémem na jednu prohru. Hlavní soutěž začne ve čtvrtek, v sobotu je semifinále a v neděli finále a duel o třetí místo. Diváci mají vstup zdarma a o víkendu vysílá přímo ČT4 sport.

Při předloňské premiéře vyhrála pražský turnaj Světového okruhu americká dvojice Jacob Gibb, Sean Rosenthal. Nejlepším domácím párem byli Beneš s Martinem Tichým, kteří obsadili 17. místo.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze